Gå til hovedindhold

DYMO D1 Mærkattape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720820

DymoAdresseetiketterVandafvisende lamineret overfladeProfessionel mærkning på kontor og skoleEAN: 5411313452106

DYMO D1 lamineret etikettape 19mm x 7m med sort tekst på klar baggrund. Vandafvisende og holdbar til mærkning af mapper, kabler og udstyr. Læs mere

Pris fra 120 krtil 274,69 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 154,69 kr (56% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 105 kr 22. mar.

Sammenlign priser på DYMO D1 Mærkattape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720820 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 120 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DYMO D1 Mærkattape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720820
120 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Dymo D1 Tape / 19mm / Sort Tekst / Transparent Tape
131 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DYMO D1 tape | 19mm x 7m rulle | sort på klar
137 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DYMO D1 Mærkattape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720820
159 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dymo Tape D1 19mm Sort/gennemsigtig
-0%161 kr
Før 161,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
dymo Farvetape S0720820 45800 19mm Sort på Transparent
230 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DYMOTAPE D1 19MMX7M SORT/TRANSP
234,5 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Prægetape Dymo D1 19 mm x 7 m
-15%258,21 kr
Før 303,18 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Dymo Tape 45800 19mm Sort/klar
-9%274,69 kr
Før 300,94 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DYMO D1 Mærkattape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720820 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DYMO D1 Mærkattape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720820 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK120 kr120 krKøb
2Tonerland.dk131 kr131 krKøb
3Proshop DK137 kr176 krKøb
4Ultrashop159 kr159 krKøb
5Dustin DK161 kr247,25 krKøb
6Teknikproffset DK230 kr279 krKøb
7EL-GROSSISTEN234,5 kr234,5 krKøb
8RedOffice Konpap258,21 kr258,21 krKøb
9Hertels Boresko274,69 kr274,69 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DYMO D1 Lamineret Tape 19mm x 7m Sort på Klar

Dymo

DYMO D1 lamineret etikettape 19mm x 7m med sort tekst på klar baggrund. Vandafvisende og holdbar til mærkning af mapper, kabler og udstyr.

• etikettape
• mærkattape
• D1 tape
• lamineret tape
• DYMO tape
• etiketrulle
• organisering
• kontor tape
• Professionel mærkning på kontor og skole
• Vandafvisende lamineret overflade

Beskrivelse

DYMO D1 tape er en professionel etikettape med lamineret overflade, der giver skarp sort tekst på klar baggrund. Tapen er vandafvisende og holdbar, perfekt til mærkning af mapper, hylder, kabler og kontorудстyr. Med 19mm bredde og 7 meter længde får du mange udskrivninger til organisering af kontor, skole eller hobby. Den laminerede polyester konstruktion sikrer, at etiketterne forbliver læselige selv ved daglig brug og tåler temperaturer fra -18°C til 90°C. Kompatibel med DYMO LabelManager og LabelWriter maskiner.

Specifikationer

Farve:Sort tekst på klar baggrund
Bredde:19 mm
Længde:7 meter
Materiale:Lamineret polyester
Egenskaber:Vandafvisende, sollysbestandig
Kompatibilitet:DYMO LabelManager, LabelWriter
Udskriftsteknik:Termo transfer
Temperaturområde:-18°C til 90°C

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke DYMO maskiner er tapen kompatibel med?

Tapen er kompatibel med DYMO LabelManager og LabelWriter serien, herunder LabelWriter 450 DUO og LabelPOINT modeller.

Er tapen vandafvisende og holdbar?

Ja, D1 tapen har en lamineret overflade der er vandafvisende og modstår sollys uden at falme. Den tåler temperaturer fra -18°C til 90°C.

Hvor mange etiketter kan jeg lave med en rulle?

Med 7 meter tape kan du lave mange etiketter afhængig af længden. En typisk etiket på 3-5 cm giver cirka 140-230 etiketter per rulle.

Klæber tapen til alle overflader?

Tapen klæber til de fleste rene, plane overflader som plast, papir, metal, træ og glas. Den har beskyttelsesfilm der er let at fjerne.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DYMO D1 Mærkattape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720820

PriceData har fulgt prisen på DYMO D1 Mærkattape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720820 i 179 dage. Laveste pris i perioden er 105 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 130 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 116 kr.

Den nuværende pris på 120 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for DYMO D1 Mærkattape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720820. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for DYMO D1 Mærkattape (1,9 cm x 7 m) 1kassette(r) S0720820 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026120 kr13 kr (12%)
24. mar. 2026107 kr2 kr (2%)
22. mar. 2026105 kr10 kr (9%)
6. mar. 2026115 kr3 kr (3%)
8. feb. 2026118 kr1 kr (1%)
1. feb. 2026119 kr1 kr (1%)
17. jan. 2026118 kr4 kr (4%)
2. jan. 2026114 kr4 kr (4%)
1. jan. 2026110 kr4 kr (4%)
28. dec. 2025114 kr6 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret