Gå til hovedindhold

Duka jalousirist type MVM - Aluminium, Alu, 150x150 mm

DukaEludstyrInsektnet inkluderetVentilation af boliger og erhvervEAN: 5708605007145

Duka jalousirist 150x150 mm i aluminium med insektnet. Nem montering på væg, sokkel eller gavl. Effektiv ventilation og beskyttelse mod insekter. Læs mere

Pris fra 99 krtil 160 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 61 kr (38% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Duka jalousirist type MVM - Aluminium, Alu, 150x150 mm og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 99 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Duka jalousirist, 150x150 mm, aluminium
99 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka jalousirist type MVM - Aluminium, Alu, 150x150 mm
99,13 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka Jalousirist 150 x 150 mm, Aluminium
109 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Duka Jalousirist 150x150 mm, aluminium
119 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka jalousirist, 150x150 mm, aluminium
129 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Duka jalousirist, 150x150 mm, aluminium
135 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Jalousirist med insektnet 150x150 mm, alu, MVM
137,76 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Jalousirist med insektnet 150x150 mm, alu, MVM
137,76 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Duka Jalousirist Mvm Aluminium - 127143
160 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka jalousirist type MVM - Aluminium, Alu, 150x150 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Duka jalousirist type MVM - Aluminium, Alu, 150x150 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl99 kr99 krKøb
2CS MEGASTORE DK99,13 kr138,13 krKøb
3LavprisVærktøj109 kr109 krKøb
4Proshop DK119 kr158 krKøb
5Greenline129 kr129 krKøb
6BilligVVS DK135 kr135 krKøb
7EL-GROSSISTEN137,76 kr137,76 krKøb
8EL-NETSALG137,76 kr137,76 krKøb
9Homeshop DK160 kr160 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Duka jalousirist 150x150 mm, aluminium med insektnet

Duka

Duka jalousirist 150x150 mm i aluminium med insektnet. Nem montering på væg, sokkel eller gavl. Effektiv ventilation og beskyttelse mod insekter.

• jalousirist
• ventilationsrist
• alu rist
• insektnet rist
• væg rist
• ventilation gitter
• luftrist
• duka rist
• Ventilation af boliger og erhverv
• Insektnet inkluderet

Beskrivelse

Duka jalousirist 150x150 mm er en praktisk ventilationsløsning i robust aluminium med integreret insektnet. Risten monteres nemt direkte på væg, sokkel eller gavl og fastgøres med skruer eller fugemasse. Den er ideel til alle ventilationsopgaver i boliger og erhverv, hvor den sikrer optimal luftgennemgang på 58 cm² samtidig med at insektnettet forhindrer uønskede insekter i at trænge ind. Fremstillet i kvalitetsaluminium der modstår vejrlig og korrosion. Ved anvendelse til tørretumbler-aftræk anbefales det at fjerne insektnettet for at undgå tilstopning fra fnuller. Mål: 150x150x10 mm, vægt kun 0,062 kg.

Specifikationer

Type:MVM jalousirist
Vægt:0,062 kg
Finish:Aluminium naturfarve
Insektnet:Inkluderet
Materiale:Aluminium
Dimensioner:150 x 150 x 10 mm
Fastgørelse:4 skruer eller fugemasse
Luftgennemgang:58 cm²

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvordan monteres Duka jalousiristen?

Risten monteres direkte på væg, sokkel eller gavl og fastgøres med 4 skruer (en i hvert hjørne) eller alternativt med fugemasse for en mere diskret finish.

Kan risten bruges til tørretumbler-aftræk?

Ja, men vi anbefaler at fjerne insektnettet når risten bruges til tørretumbler-aftræk, da fnuller fra tumbleren ellers kan tilstoppe nettet og reducere luftgennemgangen.

Hvor stor luftgennemgang har risten?

Duka jalousiristen har en luftgennemgang på 58 cm², hvilket sikrer effektiv ventilation til de fleste almindelige ventilationsopgaver i boliger og erhverv.

Er risten vejrbestandig til udendørs brug?

Ja, risten er fremstillet i aluminium som er korrosionsbestandigt og velegnet til både inden- og udendørs montering. Aluminiet modstår vejrlig og bevarer sit udseende over tid.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Duka jalousirist type MVM - Aluminium, Alu, 150x150 mm

PriceData har fulgt prisen på Duka jalousirist type MVM - Aluminium, Alu, 150x150 mm i 181 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 127 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 114 kr.

Den nuværende pris på 99 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Duka jalousirist type MVM - Aluminium, Alu, 150x150 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Duka jalousirist type MVM - Aluminium, Alu, 150x150 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202699 kr
30. maj 202699,13 kr
26. maj 202699 kr
24. maj 202699,13 kr9,87 kr (9%)
12. maj 2026109 kr
11. maj 2026109,55 kr
4. maj 2026109 kr
2. maj 2026109,55 kr17,45 kr (14%)
20. apr. 2026127 kr8 kr (7%)
19. apr. 2026119 kr8 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret