Gå til hovedindhold

Glen Dimplex Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat

Glen DimplexEludstyrEAN: 5011139085078
Pris fra 788 krtil 1.030 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 242 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 711 kr 20. mar.

Sammenlign priser på Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 788 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
NOBØ Connect SWT-IZB Termostat, Sort
788 kr
Til butik
NOBØ Connect SWT-IZB Termostat, Sort billede

Produktinformation

Smart Termostat SWT-IZW/B bruges til styring af last, som for eksempel gulvvarmekabler, slavevarmere og andre resistive laster uden termostat. Den kompatible HUB er Futurehome Smarthub II . Et anlæg med Smart Termostat SWT IZW/B styres via en app og Smarthub. Den kan også fungere standalone med et lokalt ugeprogram og temperaturindstilling. Detektion af åbent vindue Inkluder varmestyringen med installationens øvrige smart home-styring Indbygget ugeur til brug uden ekstern kontrol (stand-alone) Letlæselig display Hvid og Sort IEEE 802.15.4 (Mesh-netværk)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: NOBØ
Kategori: El varme
Artikel nr.: 500002284
EAN: 5011139085078
Varenr.: 3434930
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat
869 kr
Til butik
Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat billede

Produktinformation

Intelligent varmestyring til gulvvarme og elvarme SWT-IZB er en smart og alsidig gulvvarmetermostat, der er udviklet til styring af elektriske gulvvarmekabler og andre resistive varmelaster uden egen termostat. Som en del af Nobø Connect-serien giver SWT-...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Glen Dimplex
Kategori: Varme
Farve: black
EAN: 5011139085078
Varenr.: 0978563569
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat
869 kr
Til butik
Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Glen Dimplex
Kategori: Varmesystemer
Farve: black
EAN: 5011139085078
Varenr.: 0978563569
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
TERMOSTAT SWT-IZB
910,56 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat
929 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat
939 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Nobø Smart gulvvarme termostat, sort, SWT-IZB
948 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
TERMOSTAT SWT-IZB
1.030 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK788 kr827 krKøb
2CompletVVS869 kr869 krKøb
3LavprisVVS869 kr869 krKøb
4EL-GROSSISTEN910,56 kr910,56 krKøb
5Greenline929 kr929 krKøb
6BilligVVS DK939 kr939 krKøb
7Elvvs.dk948 kr948 krKøb
8CS MEGASTORE DK1.030 kr1.030 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat

PriceData har fulgt prisen på Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat i 180 dage. Laveste pris i perioden er 654 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 919 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 779 kr.

Den nuværende pris på 788 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Dimplex Nord Nobø SWT-IZB gulvvarme termostat de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026788 kr16 kr (2%)
14. apr. 2026772 kr1 kr (0%)
13. apr. 2026771 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026772 kr1 kr (0%)
9. apr. 2026771 kr48 kr (6%)
8. apr. 2026819 kr47 kr (6%)
21. mar. 2026772 kr61 kr (9%)
20. mar. 2026711 kr61 kr (8%)
7. mar. 2026772 kr118 kr (18%)
1. feb. 2026654 kr118 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret