Gå til hovedindhold

Dell P2423DE 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

DellEAN: 5397184567975
Pris fra 2.500 krtil 3.319 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 819 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.390 kr 1. maj

Sammenlign priser på Dell P2423DE 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2500 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Dell P2423DE 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
2.500 kr
Til butik
Dell P2423DE 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

Dell P2423DE - LED-skærm - 24" - 2560 x 1440 QHD @ 60 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 5 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - sort - TAA-kompatibel - med 3 års Advanced Exchange Service og Limited Hardware Warranty

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Artikel nr.: DELL-P2423DE
EAN: 5397184567975
Varenr.: 1000444016
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Dell P2423DE - 2560x1440 (QHD) - 60Hz - IPS
2.511 kr
Til butik
24" Dell P2423DE - 2560x1440 (QHD) - 60Hz - IPS billede

Produktinformation

Dell P2423DE monitor tilbyder præcise farver og ergonomisk justerbarhed til kontorarbejde og kreative opgaver med et IPS-panel. Størrelse: 23.8" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringsfrekvens: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, DisplayPort, USB-C (USB 3.2 Gen 1) med Ethernet Særlige funktioner: USB-C hub (USB 3.2 Gen 1); Indbygget Ethernet; 99% sRGB; TAA-kompatibel; Højde/pivot/vip/vrid Ergonomiske justeringer, bred farvedækning og integreret tilslutning effektiviserer multitasking og leverer pålidelige, farvepræcise billeder til krævende kontor- og kreative arbejdsgange.

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: DELL-P2423DE
EAN: 5397184567975
Varenr.: 3053834
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dell P2423DE 24" USB-C hub-skærm (QHD, IPS)
-3%3.299 kr
Før 3.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Dell P2423DE 24" USB-C hub-skærm (QHD, IPS) billede

Produktinformation

Arbejd smartere med en skarp QHD kontorskærmDell P2423DE er en 24" IPS-skærm i QHD med integreret USB‑C hub, der gør din arbejdsplads mere enkel og effektiv. Få masser af skærmplads med 2.560 × 1.440 pixels, antirefleks og brede betragtningsvinkler på 178°/178°. Den indbyggede USB‑C leverer op til 90 W strøm til din bærbare, så ét kabel klarer både billede, data og opladning.Fleksibel til kontor og hjemmearbejdeSkærmen er designet til forretning med højdejustering, pivot, tilt og drej, så du kan arbejde ergonomisk hele dagen. Low Blue Light hjælper med at gøre skærmarbejdet mere behageligt, og opdateringshastighed op til 60 Hz giver et glat skrivebordsflow. Med den indbyggede hub får du DisplayPort, HDMI, fire USB‑A-porte, USB‑C samt RJ‑45 netværk - perfekt til docking af bærbare uden ekstra bokse.Skærmstørrelse: 60,5 cm (23,8")Opløsning: 2.560 × 1.440 (QHD), 16:9Panel: IPS, LCD, antirefleksLysstyrke: 300 cd/m²Kontrast: 1.000:1Farver: 16,7 mio., sRGB-dækning: 99 %Responstid: 5 msMaks. opdateringshastighed: 60 HzBetragtningsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: 1× HDMI 1.4, 2× DisplayPort 1.4, 1× USB‑C (DP Alt Mode, op til 90 W), 4× USB‑A, RJ‑45, AC-indUSB-hub: JaErgonomi: Højdejustering 15 cm, pivot 90°, tilt −5–21°, drej −45–45°, VESA 100 × 100 mmMål med fod: B 53,78 × H 49,61 × D 17,96 cmVægt med fod: 5,55 kgEnergiforbrug (typisk): 20 W; klasse (SDR): FMedfølger: Fod, AC-kabel, USB‑C til USB‑C, USB‑A til USB‑C, DisplayPort, quick start-guide...

Produktspecifikationer

Mærke: Dell
Kategori: Skærme
Vægt: 8.55g
EAN: 5397184567975
Varenr.: 2007609
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dell P2423DE 24" USB-C hub-skærm (QHD, IPS)
-3%3.319 kr
Før 3.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Dell P2423DE 24 IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
3.319 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell P2423DE 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Dell P2423DE 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.500 kr2.500 krKøb
2Proshop DK2.511 kr2.511 krKøb
3Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
4Vivas DK3.319 kr3.408 krKøb
5Ultrashop3.319 kr3.319 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Dell P2423DE 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PriceData har fulgt prisen på Dell P2423DE 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz i 176 dage. Laveste pris i perioden er 1.827 kr (registreret d. 7. januar 2026), højeste er 3.159 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.536 kr.

Den nuværende pris på 2.500 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for Dell P2423DE 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for Dell P2423DE 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.500 kr10 kr (0%)
30. maj 20262.490 kr12 kr (0%)
26. maj 20262.478 kr12 kr (0%)
23. maj 20262.490 kr12 kr (0%)
20. maj 20262.478 kr12 kr (0%)
17. maj 20262.490 kr26 kr (1%)
16. maj 20262.464 kr12 kr (0%)
15. maj 20262.476 kr12 kr (0%)
14. maj 20262.488 kr12 kr (0%)
12. maj 20262.500 kr11 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret