Gå til hovedindhold

Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb højre, 3/8"

DanfossEludstyrEAN: 5702420014739
Pris fra 169 krtil 305 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 136 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 168 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb højre, 3/8" og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 169 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss 013G0231, 1 stk
169 kr
Til butik
Danfoss 013G0231, 1 stk billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Ventiler & Stophaner
Farve: 1
Artikel nr.: 013G0231
EAN: 5702420014739
Varenr.: 1578986
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N 10 sideløbsventil højre 3/8"
169 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
RA-N 10 SIDELØB HØJRE VENTIL
191,65 kr
Til butik
RA-N 10 SIDELØB HØJRE VENTIL billede

Produktinformation

Ventilhuse type RA-N anvendes i tostrengsanlæg. Ventilerne har integreret forindstilling, så den maksimale vandgennemstrømning ikke overskrides: RA-N kan leveres I flere udgaver: Til gevindrør, med krom overflade og til press-systemer. Alle termostatiske...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: DANFOSS
EAN: 5702420014739
Varenr.: 15843377086799
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb højre, 3/8"
249 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Ra-N 10 Sideløb Højre Ventil
259,61 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb højre, 3/8"
264 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Ra-n 10 sideløb højre ventil
266,25 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Danfoss Ventil Ra-N 10 3/8 Slh , 013G0231
305 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb højre, 3/8" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb højre, 3/8" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK169 kr208 krKøb
2Proshop DK169 kr208 krKøb
3EL-GROSSISTEN191,65 kr191,65 krKøb
4CompletVVS249 kr249 krKøb
5Billigelogvvs.dk259,61 kr259,61 krKøb
6BilligVVS DK264 kr264 krKøb
7MaintainIt266,25 kr266,25 krKøb
8Elvvs.dk305 kr305 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb højre, 3/8"

PriceData har fulgt prisen på Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb højre, 3/8" i 181 dage. Laveste pris i perioden er 168 kr (registreret d. 21. marts 2026), højeste er 186 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 175 kr.

Den nuværende pris på 169 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb højre, 3/8". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Danfoss RA-N radiatorventil RA 2000, sideløb højre, 3/8" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026169 kr1 kr (1%)
15. maj 2026170 kr1 kr (1%)
6. maj 2026171 kr1 kr (1%)
4. maj 2026172 kr1 kr (1%)
3. maj 2026171 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026172 kr1 kr (1%)
25. apr. 2026173 kr1 kr (1%)
24. apr. 2026174 kr1 kr (1%)
23. apr. 2026173 kr1 kr (1%)
17. apr. 2026174 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret