Gå til hovedindhold

DANFOSS Aveo Standardtermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring

DanfossEludstyrEAN: 5702424626150
Pris fra 272 krtil 386,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 114,25 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 266 kr 10. apr.

Sammenlign priser på DANFOSS Aveo Standardtermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 272 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA standardtermostat snapmontage med fjernføler 2 m
272 kr
Til butik
Danfoss Aveo RA standardtermostat snapmontage med fjernføler 2 m billede

Produktinformation

Danfoss Aveo Standardtermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring. Erstatter Danfoss RA 2992.

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 015G4092
EAN: 5702424626150
Varenr.: 3353174
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA termostat, fjernføler, snapkobling, hvid
272 kr
Til butik
Danfoss Aveo RA termostat, fjernføler, snapkobling, hvid billede

Produktinformation

Få verdens hurtigst reagerende termostat med Danfoss Aveo RA Ved at benytte en speciel gasfyldt teknologi, er Danfoss' Aveo RA radiatortermostat i stand til, med enorm præcision, at regulere rummets temperatur hurtigt og energieffektivt. I udgangspunk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
Farve: white
EAN: 5702424626150
Varenr.: 403224092
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DANFOSS Aveo Standardtermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring
277 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo Standard med fjernfler, RA 2000
299 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA termostat, fjernføler, snapkobling, hvid
319 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Danfoss aveo standard fjernf, 2m. 7-26°c
347,5 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Danfoss Aveo Standard Fjernf, 2M. 7-26°C
357,64 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss Aveo snap standard følerelement med fjernføler. Erstatter Danfoss RA 2992.
386,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DANFOSS Aveo Standardtermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DANFOSS Aveo Standardtermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK272 kr311 krKøb
2LavprisVVS272 kr272 krKøb
3CS MEGASTORE DK277 kr316 krKøb
4WATTOO.DK299 kr299 krKøb
5BilligVVS DK319 kr319 krKøb
6MaintainIt347,5 kr347,5 krKøb
7Billigelogvvs.dk357,64 kr357,64 krKøb
8vvsfittings.dk386,25 kr386,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DANFOSS Aveo Standardtermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring

PriceData har fulgt prisen på DANFOSS Aveo Standardtermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring i 182 dage. Laveste pris i perioden er 264 kr (registreret d. 19. januar 2026), højeste er 286 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 276 kr.

Den nuværende pris på 272 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 45 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 72 prisændringer for DANFOSS Aveo Standardtermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 72 prisændringer for DANFOSS Aveo Standardtermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026272 kr1 kr (0%)
31. maj 2026271 kr5 kr (2%)
30. maj 2026276 kr5 kr (2%)
29. maj 2026271 kr1 kr (0%)
28. maj 2026272 kr6 kr (2%)
26. maj 2026278 kr6 kr (2%)
25. maj 2026272 kr1 kr (0%)
23. maj 2026273 kr1 kr (0%)
22. maj 2026272 kr1 kr (0%)
21. maj 2026273 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret