Gå til hovedindhold

DANFOSS Aveo Servicetermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring, Servicepakdåse

DanfossEludstyrEAN: 5702424626242
Pris fra 371 krtil 562,5 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 191,5 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 369 kr 29. maj

Sammenlign priser på DANFOSS Aveo Servicetermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring, Servicepakdåse og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 371 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DANFOSS Aveo Servicetermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring, Servicepakdåse
371 kr
Til butik
DANFOSS Aveo Servicetermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring, Servicepakdåse billede

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Radiatorventiler
Farve: 1
Artikel nr.: 015G4053
EAN: 5702424626242
Varenr.: 20784073
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA/VL servicetermostat med fjernføler 2 m og servicepakdåse
371 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA/VL servicetermostat med pakdåse, fjernføler, hvid
371 kr
Til butik
Danfoss Aveo RA/VL servicetermostat med pakdåse, fjernføler, hvid billede

Produktinformation

Få verdens hurtigst reagerende termostat med Danfoss Aveo RA/VL Ved at benytte en speciel gasfyldt teknologi, er Danfoss' Aveo RA/VL radiatortermostat i stand til, med enorm præcision, at regulere rummets temperatur hurtigt og energieffektivt. I udgan...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
EAN: 5702424626242
Varenr.: 403224053
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo Service, fjernfler, 2m, 7-26C, RA/VL
416 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA/VL servicetermostat med pakdåse, fjernføler, hvid
419 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss Aveo servicetermostat med fjernføler og pakdåse. RA/VL
456,25 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DANFOSS AVEO SERVICETERMO. RA/VL M FJERN
506,6 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA/VL servicetermostat med pakdåse, fjernføler, hvid
529 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Danfoss Aveo Servicetermo. Ra/Vl M Fjern
545,27 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Danfoss aveo servicetermo. ra/vl m fjern
562,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DANFOSS Aveo Servicetermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring, Servicepakdåse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DANFOSS Aveo Servicetermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring, Servicepakdåse koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK371 kr410 krKøb
2Proshop DK371 kr410 krKøb
3LavprisVVS371 kr371 krKøb
4WATTOO.DK416 kr416 krKøb
5BilligVVS DK419 kr419 krKøb
6vvsfittings.dk456,25 kr456,25 krKøb
7EL-GROSSISTEN506,6 kr506,6 krKøb
8CompletVVS529 kr529 krKøb
9Billigelogvvs.dk545,27 kr545,27 krKøb
10MaintainIt562,5 kr562,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DANFOSS Aveo Servicetermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring, Servicepakdåse

PriceData har fulgt prisen på DANFOSS Aveo Servicetermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring, Servicepakdåse i 183 dage. Laveste pris i perioden er 336 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 377 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 368 kr.

Den nuværende pris på 371 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for DANFOSS Aveo Servicetermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring, Servicepakdåse. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for DANFOSS Aveo Servicetermostat med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring, Servicepakdåse de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026371 kr2 kr (1%)
29. maj 2026369 kr1 kr (0%)
28. maj 2026370 kr1 kr (0%)
21. maj 2026371 kr1 kr (0%)
19. maj 2026372 kr1 kr (0%)
17. maj 2026373 kr1 kr (0%)
15. maj 2026374 kr1 kr (0%)
3. maj 2026375 kr2 kr (1%)
1. maj 2026377 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026376 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret