Gå til hovedindhold

Danfoss Aveo institutionsføler - Fjernføler 2 m. kapillarrør. 7-26 grader. Frostsikring. RA

DanfossEludstyrEAN: 5702424626143
Pris fra 421 krtil 519 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 98 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 399 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Danfoss Aveo institutionsføler - Fjernføler 2 m. kapillarrør. 7-26 grader. Frostsikring. RA og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 421 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA institutionsføler med fjernføler 2 m
421 kr
Til butik
Danfoss Aveo RA institutionsføler med fjernføler 2 m billede

Produktinformation

Danfoss Aveo Institutions-følerelement med fjernføler, 2m kapillarrør. Indstillingsområde 7-26°C, Frostsikring.

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Radiatorer og ventiler
Artikel nr.: 015G4042
EAN: 5702424626143
Varenr.: 3353169
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA Institutions, termostat, fjernføler, snapkobling, hvid
421 kr
Til butik
Danfoss Aveo RA Institutions, termostat, fjernføler, snapkobling, hvid billede

Produktinformation

Få verdens hurtigst reagerende termostat med Danfoss Aveo RA Ved at benytte en speciel gasfyldt teknologi, er Danfoss' Aveo RA radiatortermostat i stand til, med enorm præcision, at regulere rummets temperatur hurtigt og energieffektivt. I udgangspunk...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Danfoss
Kategori: Varmesystemer
EAN: 5702424626143
Varenr.: 403224042
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo institutionsføler - Fjernføler 2 m. kapillarrør. 7-26 grader. Frostsikring. RA
430 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA Institutions, termostat, fjernføler, snapkobling, hvid
439 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo Institu. fjernføler, 2m. 7-26°C, RA 2000
492,39 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Danfoss Aveo institutionsføler med fjernføler.
495 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Danfoss Aveo RA Institutions, termostat, fjernføler, snapkobling, hvid
519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Aveo institutionsføler - Fjernføler 2 m. kapillarrør. 7-26 grader. Frostsikring. RA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Danfoss Aveo institutionsføler - Fjernføler 2 m. kapillarrør. 7-26 grader. Frostsikring. RA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK421 kr460 krKøb
2LavprisVVS421 kr421 krKøb
3CS MEGASTORE DK430 kr469 krKøb
4CompletVVS439 kr439 krKøb
5EL-GROSSISTEN492,39 kr492,39 krKøb
6vvsfittings.dk495 kr495 krKøb
7BilligVVS DK519 kr519 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Danfoss Aveo institutionsføler - Fjernføler 2 m. kapillarrør. 7-26 grader. Frostsikring. RA

PriceData har fulgt prisen på Danfoss Aveo institutionsføler - Fjernføler 2 m. kapillarrør. 7-26 grader. Frostsikring. RA i 182 dage. Laveste pris i perioden er 384 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 444 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 413 kr.

Den nuværende pris på 421 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 54 prisændringer for Danfoss Aveo institutionsføler - Fjernføler 2 m. kapillarrør. 7-26 grader. Frostsikring. RA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 54 prisændringer for Danfoss Aveo institutionsføler - Fjernføler 2 m. kapillarrør. 7-26 grader. Frostsikring. RA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026421 kr9 kr (2%)
28. maj 2026430 kr9 kr (2%)
27. maj 2026421 kr1 kr (0%)
23. maj 2026422 kr1 kr (0%)
21. maj 2026423 kr9 kr (2%)
15. maj 2026432 kr1 kr (0%)
11. maj 2026431 kr13 kr (3%)
9. maj 2026444 kr13 kr (3%)
7. maj 2026431 kr9 kr (2%)
2. maj 2026422 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret