Gå til hovedindhold

Solar Plus Csslr Plus Messing kontraventil 1½ med fjeder muffe/muffe, til varme, olie og trykluft.

Solar PlusRadiatorerEAN: 8027830124289
Pris fra 174,73 krtil 269,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 95,02 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 156,95 kr 7. maj

Sammenlign priser på Csslr Plus Messing kontraventil 1½ med fjeder muffe/muffe, til varme, olie og trykluft. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 174.73 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KONTRAVENTIL M/M 1 1/2" MESSING
174,73 kr
Til butik
KONTRAVENTIL M/M 1 1/2" MESSING billede

Produktinformation

Solar Plus kontraventil 1½" med fjeder muffe/muffe Kontraventil til varme, olie og trykluft. Messing. For lodret og vandret montering. Ikke VA eller DVGW godkendt ANBEFALET DRIFTSTEMPERATUR/ MAKSIMALTRYK: 10 bar - 90°C - non shock

Produktspecifikationer

Mærke: SOLAR PLUS
EAN: 8027830124289
Varenr.: 15914422305103
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Kontraventil Fjeder M/m 1 1/2"
175 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Csslr Plus Messing kontraventil 1½ med fjeder muffe/muffe, til varme, olie og trykluft.
177 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kontraventil M/M 1 1/2" Messing
185,83 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kontraventil m/m 1 1/2" messing
191,25 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Kontraventil 11/2
269,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Csslr Plus Messing kontraventil 1½ med fjeder muffe/muffe, til varme, olie og trykluft. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Csslr Plus Messing kontraventil 1½ med fjeder muffe/muffe, til varme, olie og trykluft. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN174,73 kr174,73 krKøb
2Elvvs.dk175 kr175 krKøb
3CS MEGASTORE DK177 kr216 krKøb
4Billigelogvvs.dk185,83 kr185,83 krKøb
5MaintainIt191,25 kr191,25 krKøb
6VVS.dk269,75 kr269,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Csslr Plus Messing kontraventil 1½ med fjeder muffe/muffe, til varme, olie og trykluft.

PriceData har fulgt prisen på Csslr Plus Messing kontraventil 1½ med fjeder muffe/muffe, til varme, olie og trykluft. i 173 dage. Laveste pris i perioden er 156,95 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 175 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 165 kr.

Den nuværende pris på 174,73 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Csslr Plus Messing kontraventil 1½ med fjeder muffe/muffe, til varme, olie og trykluft.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Csslr Plus Messing kontraventil 1½ med fjeder muffe/muffe, til varme, olie og trykluft. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026174,73 kr
23. maj 2026175 kr
13. maj 2026174,73 kr9,73 kr (6%)
12. maj 2026165 kr9,73 kr (6%)
11. maj 2026174,73 kr9,73 kr (6%)
9. maj 2026165 kr8,05 kr (5%)
7. maj 2026156,95 kr8,05 kr (5%)
6. maj 2026165 kr8,05 kr (5%)
23. apr. 2026156,95 kr8,05 kr (5%)
22. apr. 2026165 kr8,05 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret