Gå til hovedindhold

Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Sort

CorsairRAMEAN: 0843591067362
Pris fra 620 krtil 829 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 209 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 522 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 620 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR4 8GB 2400MHz CL16 Ikke-ECC SO-DIMM 260-PIN
620 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 8GB 2400MHz CL16 Ikke-ECC SO-DIMM 260-PIN billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance - DDR4 - modul - 8 GB - SO DIMM 260-PIN - 2400 MHz / PC4-19200 - CL16 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMSX8GX4M1A2400C16
EAN: 0843591067362
Varenr.: 992945111
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Vengeance 8gb 2400mhz Ddr4 260-pin So-dimm
649 kr
Til butik
Corsair Vengeance 8gb 2400mhz Ddr4 260-pin So-dimm billede

Produktinformation

8 GB enkelt SO-DIMM gør opgraderinger af bærbarhukommelse hurtige og nemme 2400 MHz med CL16 forbedrer reaktionsevnen ved multitasking og appbrug Lav driftsspænding på 1,2 V reducerer strømforbruget og hjælper med at holde systemer køligere SPD sat til 1600 MHz sikrer bredere kompatibilitet med ældre pc'er...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: SO-DIMM DDR4
Artikel nr.: CMSX8GX4M1A2400C16
EAN: 0843591067362
Varenr.: 5011057207
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Sort
669 kr
Til butik
Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 8GB: 1 x 8GB (Single Channel), SODIMM 260-pin (til bærbar), DDR4, hastighed: 2400 MHz (MT/s) / PC4-19200, CAS Latency: 16-16-16-39, spænding: 1.2 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, farve: black

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMSX8GX4M1A2400C16
EAN: 0843591067362
Varenr.: 2636203
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR Vengeance DDR4 8GB 2400MHz CL16 Ikke-ECC SO-DIMM 260-PIN
829 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK620 kr620 krKøb
2Dustin DK649 kr735,25 krKøb
3Proshop DK669 kr708 krKøb
4Ultrashop829 kr829 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Sort

PriceData har fulgt prisen på Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 354 kr (registreret d. 9. december 2025), højeste er 627 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 498 kr.

Den nuværende pris på 620 kr er 24% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 39 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 81 prisændringer for Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 81 prisændringer for Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 8GB - CL16 - Single Channel (1 pcs) - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026620 kr1 kr (0%)
11. maj 2026621 kr3 kr (0%)
8. maj 2026618 kr1 kr (0%)
7. maj 2026617 kr45 kr (8%)
6. maj 2026572 kr6 kr (1%)
5. maj 2026566 kr1 kr (0%)
4. maj 2026567 kr3 kr (1%)
3. maj 2026570 kr3 kr (1%)
2. maj 2026567 kr1 kr (0%)
1. maj 2026568 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret