Gå til hovedindhold

Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Sort

CorsairRAMEAN: 0843591073097
Pris fra 1.300 krtil 1.619 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 319 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.079 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1300 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 2400MHz CL16 Ikke-ECC SO-DIMM 260-PIN
1.300 kr
Til butik
CORSAIR Vengeance DDR4 16GB kit 2400MHz CL16 Ikke-ECC SO-DIMM 260-PIN billede

Produktinformation

CORSAIR Vengeance - DDR4 - sæt - 16 GB: 2 x 8 GB - SO DIMM 260-PIN - 2400 MHz / PC4-19200 - CL16 - 1.2 V - ikke bufferet - ikke-ECC

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CMSX16GX4M2A2400C16
EAN: 0843591073097
Varenr.: 990071350
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Sort
1.349 kr
Til butik
Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 2 x 8GB (Dual Channel), SODIMM 260-pin (til bærbar), DDR4, hastighed: 2400 MHz (MT/s) / PC4-19200, CAS Latency: 16-16-16-39, spænding: 1.2 volt, ikke bufferet, ikke-ECC, farve: black

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: RAM
Artikel nr.: CMSX16GX4M2A2400C16
EAN: 0843591073097
Varenr.: 2531454
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Vengeance 16gb 2400mhz Ddr4 260-pin So-dimm
-0%1.411 kr
Før 1.411,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Corsair Vengeance 16gb 2400mhz Ddr4 260-pin So-dimm billede

Produktinformation

Sæt med to moduler muliggør dual-channel-hukommelse for mere glidende multitasking 2400 MHz DDR4-hastighed øger programrespons og indlæsningstider 260-pin SO-DIMM passer til bærbare computere og små formfaktor-pc'er CL16-timings giver responsiv ydeevne til daglige opgaver 1,2 V lavspændingsdrift hjælper med at reducere strømforbruget i bærbare systemer...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: SO-DIMM DDR4
Artikel nr.: CMSX16GX4M2A2400C16
EAN: 0843591073097
Varenr.: 5010910514
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RAM til bærbar Corsair Vengeance DDR4 16 GB (2 × 8 GB)
-20%1.599 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RAM til bærbar Corsair Vengeance DDR4 16 GB (2 × 8 GB)
-20%1.619 kr
Før 2.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.300 kr1.300 krKøb
2Proshop DK1.349 kr1.349 krKøb
3Dustin DK1.411 kr1.497,25 krKøb
4Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
5Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Sort

PriceData har fulgt prisen på Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Sort i 165 dage. Laveste pris i perioden er 703 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 1.347 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.072 kr.

Den nuværende pris på 1.300 kr er 21% over normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 49 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Corsair Vengeance SODIMM DDR4-2400 - 16GB - CL16 - Dual Channel (2 pcs) - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.300 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.292 kr14 kr (1%)
13. maj 20261.278 kr50 kr (4%)
12. maj 20261.228 kr24 kr (2%)
11. maj 20261.204 kr8 kr (1%)
10. maj 20261.212 kr24 kr (2%)
9. maj 20261.236 kr16 kr (1%)
8. maj 20261.220 kr16 kr (1%)
6. maj 20261.236 kr84 kr (7%)
3. maj 20261.152 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret