Gå til hovedindhold

Corsair RM850x Shift Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 1.105 krtil 2.119 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.014 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.074 kr 28. maj

Sammenlign priser på Corsair RM850x Shift Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1105 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair RM850x Shift Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.105 kr
Til butik
Corsair RM850x Shift Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 140mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 9 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020299-EU
EAN: 0840440484974
Varenr.: 3401884
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR RMx SHIFT Series RM850x Strømforsyning 850Watt
1.240 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Rm850x Shift (2025) 850w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.474 kr
Til butik
Corsair Rm850x Shift (2025) 850w Atx 80+ Gold Strømforsyning billede

Produktinformation

850 W udgangseffekt leverer stabil strøm til krævende workstations 80+ Gold‑effektivitet reducerer energiforbrug og varmeudvikling Fuldt modulære kabler gør systembygning enklere og forbedrer kabelstyring ATX 3.1 og PCIe 12+4, 6+2 stik understøtter moderne GPU'er Kompakt ATX‑størrelse og FDB‑blæser giver pålidelig og støjsvag drift...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: 500-999 W
Artikel nr.: CP-9020299-EU
EAN: 0840440484974
Varenr.: 5020073687
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR RMx SHIFT Series RM850x Strømforsyning 850Watt
1.519 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Corsair RMx Shift RM850x strømforsyning 850 W - fuldt modulær ATX, sort
2.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair RMx Shift RM850x strømforsyning 850 W - fuldt modulær ATX, sort
2.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RM850x Shift Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RM850x Shift Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.105 kr1.105 krKøb
2CompuMail DK1.240 kr1.240 krKøb
3Dustin DK1.474 kr1.560,25 krKøb
4Ultrashop1.519 kr1.519 krKøb
5Boligcenter DK2.099 kr2.099 krKøb
6Vivas DK2.119 kr2.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair RM850x Shift Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair RM850x Shift Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.074 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 1.272 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.183 kr.

Den nuværende pris på 1.105 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Corsair RM850x Shift Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Corsair RM850x Shift Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.105 kr31 kr (3%)
28. maj 20261.074 kr4 kr (0%)
27. maj 20261.078 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.079 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.077 kr32 kr (3%)
22. maj 20261.109 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.117 kr8 kr (1%)
20. maj 20261.125 kr8 kr (1%)
19. maj 20261.133 kr74 kr (6%)
16. maj 20261.207 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret