Gå til hovedindhold

Corsair RM750x Shift Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

Pris fra 1.019 krtil 2.019 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.000 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Corsair RM750x Shift Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1019 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR RMx SHIFT Series RM750x Strømforsyning 750Watt
1.019 kr
Til butik
CORSAIR RMx SHIFT Series RM750x Strømforsyning 750Watt billede

Produktinformation

CORSAIR RMx SHIFT Series RM750x - Strømforsyning (intern) - helt modulær - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 750 watt - Europa

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CP-9020298-EU
EAN: 0840440485186
Varenr.: 1003745970
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair RM750x Shift Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.139 kr
Til butik
Corsair RM750x Shift Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Gold, 140mm blæser med zero RPM mode teknologi og fluid dynamic leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulærfarve: sort, 750 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: CP-9020298-EU
EAN: 0840440485186
Varenr.: 3401885
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Rm750x Shift (2025) 750w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.349 kr
Til butik
Corsair Rm750x Shift (2025) 750w Atx 80+ Gold Strømforsyning billede

Produktinformation

750 W kontinuerlig effekt driver GPU-tunge workstations Sidemonterede modulære Type-5-porte gør kabelhåndtering enklere Indbygget 12V-2x6 GPU-kabel, PCIe 5.1-klar til moderne GPU'er Cybenetics Gold-effektivitet reducerer strømforbrug og varmeudvikling Manuelt blæserhjul og 140 mm FDB-blæser balancerer luftstrøm og støjniveau...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: 500-999 W
Artikel nr.: CP-9020298-EU
EAN: 0840440485186
Varenr.: 5020073685
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Corsair RMx Shift RM750x - 750 W ATX strømforsyning (sort)
1.999 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair RMx Shift RM750x - 750 W ATX strømforsyning (sort)
2.019 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RM750x Shift Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair RM750x Shift Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.019 kr1.019 krKøb
2Proshop DK1.139 kr1.139 krKøb
3Dustin DK1.349 kr1.435,25 krKøb
4Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
5Vivas DK2.019 kr2.098 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair RM750x Shift Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Corsair RM750x Shift Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified i 166 dage. Laveste pris i perioden er 1.019 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 1.332 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.131 kr.

Den nuværende pris på 1.019 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 51 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Corsair RM750x Shift Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Corsair RM750x Shift Strømforsyning - 750 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.019 kr94 kr (8%)
17. maj 20261.113 kr9 kr (1%)
15. maj 20261.104 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.102 kr4 kr (0%)
13. maj 20261.098 kr11 kr (1%)
9. maj 20261.109 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.110 kr2 kr (0%)
7. maj 20261.108 kr3 kr (0%)
6. maj 20261.105 kr227 kr (17%)
2. maj 20261.332 kr49 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret