Gå til hovedindhold

CORSAIR RMx Series RM850x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - Europa

Pris fra 1.036 krtil 1.374 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 338 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 991 kr 10. apr.

Sammenlign priser på CORSAIR RMx Series RM850x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - Europa og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1036 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR RMx Series Intern strømforsyning ATX 3.0 850 Watt AC 100-240 V
1.036 kr
Til butik
CORSAIR RMx Series Intern strømforsyning ATX 3.0 850 Watt AC 100-240 V billede

Produktinformation

CORSAIR RMx Series - Strømforsyning (intern) - 80 PLUS Gold - ATX 3.0- AC 100-240 V - 850 Watt

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CP-9020270-EU
EAN: 0840006667445
Varenr.: 1002382447
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
CORSAIR RMx Series RM850x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - Europa
1.056 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Corsair RMx Series RM850x PSU
1.060 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 3.0 850 W - Corsair RMx Series (80 PLUS Gold)
-9%1.209 kr
Før 1.329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 3.0 850 W - Corsair RMx Series (80 PLUS Gold)
-9%1.229 kr
Før 1.349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair RM850x (2024) Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Gold certified
1.279 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
CORSAIR RMx Series Intern strømforsyning ATX 3.0 850 Watt AC 100-240 V
1.289 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Corsair Rm850x (2024) 850w Atx 80+ Gold Strømforsyning
1.374 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR RMx Series RM850x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - Europa koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CORSAIR RMx Series RM850x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - Europa koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.036 kr1.036 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.056 kr1.056 krKøb
3Komplett DK1.060 kr1.060 krKøb
4Boligcenter DK1.209 kr1.209 krKøb
5Vivas DK1.229 kr1.298 krKøb
6Proshop DK1.279 kr1.279 krKøb
7Ultrashop1.289 kr1.289 krKøb
8Dustin DK1.374 kr1.460,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CORSAIR RMx Series RM850x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - Europa

PriceData har fulgt prisen på CORSAIR RMx Series RM850x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - Europa i 183 dage. Laveste pris i perioden er 949 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 1.218 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.082 kr.

Den nuværende pris på 1.036 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for CORSAIR RMx Series RM850x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - Europa. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for CORSAIR RMx Series RM850x - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - Cybenetics Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - Europa de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.036 kr8 kr (1%)
28. maj 20261.044 kr8 kr (1%)
27. maj 20261.052 kr12 kr (1%)
25. maj 20261.040 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.037 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.045 kr15 kr (1%)
20. maj 20261.060 kr66 kr (6%)
19. maj 20261.126 kr66 kr (6%)
8. maj 20261.060 kr8 kr (1%)
5. maj 20261.052 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret