Gå til hovedindhold

Corsair iCUE LINK QX140 RGB Starter Kit - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA

Pris fra 890 krtil 1.279 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 389 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 459 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Corsair iCUE LINK QX140 RGB Starter Kit - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 890 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR iCUE LINK QX140 RGB Fan 2-pack Sort 140 mm
890 kr
Til butik
CORSAIR iCUE LINK QX140 RGB Fan 2-pack Sort 140 mm billede

Produktinformation

CORSAIR iCUE LINK QX140 RGB - Indsats med blæser - med temperatursensor - 140 mm - sort (pakke med 2)

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CO-9051004-WW
EAN: 0840006697961
Varenr.: 1001346105
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair iCUE LINK QX140 RGB Starter Kit - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA
929 kr
Til butik
Corsair iCUE LINK QX140 RGB Starter Kit - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 140mm x 140mm x 25mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: 10 - 37 dBa, lufttryk 12.1 - 82.5 CFM, max statisk luftryk 3.5 mmH2O, omdrejningshastighed: 400 - 2000 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Magnetic Dome bearing, bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, kan sammenkobles (daisy-chain): ja - via stik på rammen, kontroller inkluderet: Corsair iCUE LINK System hub, kontrolleret af: Corsair iCUE, multi pakke med 2 blæsere, farve: sort med RGB. - Controlled by Corsair iCUE LINK - Quiet Operation with Magnetic Dome Bearing - Supports Zero RPM Mode & Smart Fan Curves with iCUE LINK...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: CO-9051004-WW
EAN: 0840006697961
Varenr.: 3176590
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetblæser 140 mm - Corsair iCUE RGB, 2-pak, sort/hvid
-1%1.259 kr
Før 1.269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kabinetblæser 140 mm - Corsair iCUE RGB, 2-pak, sort/hvid billede

Produktinformation

Fordele ved kabinetblæser 140 mmGiv din pc et køligt og stilfuldt løft med denne 2-pak 140 mm Corsair iCUE RGB kabinetblæsere. Med dynamisk RGB-belysning i flere farver og præcis PWM-styring får du både æstetik og effektiv luftgennemstrømning til dit kabinet.Ydelse og styring til gaming og krævende arbejdeBlæserne leverer en luftmængde op til 82,5 cfm og kan reguleres fra 480–2.000 rpm, så du kan prioritere stilhed eller maksimal køling efter behov. Magnetisk levitationsleje reducerer friktion og giver en jævn, stabil drift. Sættet er velegnet i computerkabinettet og kommer med monteringssæt og skruer, så du nemt kan komme i gang.Type: KabinetblæserDiameter: 14 cmHastighed: 480–2.000 rpmMaks. luftgennemstrømning: 82,5 cfmStatisk tryk: 3,8 mmH2OLeje: Magnetisk levitationPWM-styring: JaRGB-LED: 34 stk., multicolorAntal blæsere: 2 stk.Farve: Sort/hvidMål pr. blæser (B × D × H): 14,0 × 14,0 × 2,5 cmVægt (pakke): 0,839 kgMontering: Monteringssæt og skruer inkluderet...

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Computer køling
Vægt: 0.84g
EAN: 0840006697961
Varenr.: 1915760
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetblæser 140 mm - Corsair iCUE RGB, 2-pak, sort/hvid
-1%1.279 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK QX140 RGB Starter Kit - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK QX140 RGB Starter Kit - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK890 kr890 krKøb
2Proshop DK929 kr968 krKøb
3Boligcenter DK1.259 kr1.259 krKøb
4Vivas DK1.279 kr1.358 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair iCUE LINK QX140 RGB Starter Kit - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA

PriceData har fulgt prisen på Corsair iCUE LINK QX140 RGB Starter Kit - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA i 179 dage. Laveste pris i perioden er 459 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 929 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 803 kr.

Den nuværende pris på 890 kr er 11% over normalprisen. Prisen er steget 25% den seneste måned. Der er registreret 28 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Corsair iCUE LINK QX140 RGB Starter Kit - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Corsair iCUE LINK QX140 RGB Starter Kit - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026890 kr3 kr (0%)
30. maj 2026893 kr3 kr (0%)
27. maj 2026890 kr3 kr (0%)
24. maj 2026893 kr1 kr (0%)
23. maj 2026892 kr2 kr (0%)
22. maj 2026894 kr5 kr (1%)
21. maj 2026889 kr122 kr (16%)
20. maj 2026767 kr68 kr (10%)
14. maj 2026699 kr6 kr (1%)
12. maj 2026693 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret