Gå til hovedindhold

Corsair iCUE LINK QX140 RGB Expansion Fan - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA

Pris fra 284 krtil 659 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 375 kr (57% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Corsair iCUE LINK QX140 RGB Expansion Fan - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 284 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR iCUE LINK QX140 RGB Fan 1-pack Sort 140 mm
284 kr
Til butik
CORSAIR iCUE LINK QX140 RGB Fan 1-pack Sort 140 mm billede

Produktinformation

CORSAIR iCUE LINK QX140 RGB - Indsats med blæser - med temperatursensor - 140 mm - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CO-9051003-WW
EAN: 0840006697954
Varenr.: 1001346104
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair iCUE LINK QX140 RGB Expansion Fan - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA
349 kr
Til butik
Corsair iCUE LINK QX140 RGB Expansion Fan - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, 140mm x 140mm x 25mm (højde x bredde x dybde), støjniveau: 10 - 37 dBa, lufttryk 12.1 - 82.5 CFM, max statisk luftryk 3.5 mmH2O, omdrejningshastighed: 400 - 2000 ±10% RPM, PWM kontrolleret, lejre type: Magnetic Dome bearing, bundkort tilslutning: 4-pins & RGB tilslutning: 3-pins (5 volt), addressable RGB LED lys, kan sammenkobles (daisy-chain): ja - via stik på rammen, kræver særlig hub: Corsair iCUE LINK System hub, kontrolleret af: Corsair iCUE, farve: sort med RGB. - Controlled by Corsair iCUE LINK - Quiet Operation with Magnetic Dome Bearing - Supports Zero RPM Mode & Smart Fan Curves with iCUE LINK...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: CO-9051003-WW
EAN: 0840006697954
Varenr.: 3176589
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kabinetsblæser Corsair 140 mm RGB, sort/hvid (1 stk)
639 kr
Til butik
Kabinetsblæser Corsair 140 mm RGB, sort/hvid (1 stk) billede

Produktinformation

Fordele ved kabinetsblæser til PCOpgrader luftgennemstrømningen i dit kabinet med Corsairs 140 mm blæser med ARGB‑lys. Den leverer effektiv køling til din computer og pryder samtidig opsætningen med multifarvet LED‑belysning fordelt på 34 lysdioder, så dit build får et flot, jævnt lys. Velegnet som front-, top- eller bagmonteret blæser i et almindeligt computerkabinett.Ydelse og styringMed PWM‑styring kan omdrejningerne justeres fra 480 til 2.000 RPM, så du kan balancere luftflow og støjniveau efter behov. Blæseren flytter op til 82,5 cfm og har en statisk trykstyrke på 3,5 mmH2O, hvilket gør den alsidig til både luftkøling og radiatorer i et kabinet.Type: KabinetsblæserStørrelse: 140 × 140 × 25 mmFarve: Sort, hvidLED‑belysning: Ja, multicolor (34 LED’er)PWM: JaOmdrejninger: 480–2.000 RPMMaks. luftgennemstrømning: 82,5 cfmStatisk tryk: 3,5 mmH2OPlacering: Computer kabinetAntal i pakken: 1 stk.Garanti: 5 år...

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: Ventilatorer
Vægt: 0.37g
EAN: 0840006697954
Varenr.: 1905696
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kabinetsblæser Corsair 140 mm RGB, sort/hvid (1 stk)
659 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK QX140 RGB Expansion Fan - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE LINK QX140 RGB Expansion Fan - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK284 kr284 krKøb
2Proshop DK349 kr388 krKøb
3Boligcenter DK639 kr639 krKøb
4Vivas DK659 kr738 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair iCUE LINK QX140 RGB Expansion Fan - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA

PriceData har fulgt prisen på Corsair iCUE LINK QX140 RGB Expansion Fan - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA i 169 dage. Laveste pris i perioden er 284 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 398 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 372 kr.

Den nuværende pris på 284 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 23% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Corsair iCUE LINK QX140 RGB Expansion Fan - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Corsair iCUE LINK QX140 RGB Expansion Fan - Black - Kabinet køler - 140mm - Sort med RGB LED lys - 37 dBA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026284 kr3 kr (1%)
31. maj 2026287 kr18 kr (6%)
29. maj 2026305 kr3 kr (1%)
27. maj 2026302 kr3 kr (1%)
23. maj 2026305 kr6 kr (2%)
20. maj 2026299 kr6 kr (2%)
14. maj 2026305 kr6 kr (2%)
13. maj 2026299 kr3 kr (1%)
12. maj 2026302 kr3 kr (1%)
9. maj 2026305 kr42 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret