Gå til hovedindhold

Corsair iCUE 5000T RGB - White - Kabinet - Miditower - Hvid

CorsairComputerkomponenterEAN: 0840006645184
Pris fra 1.151 krtil 2.890 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.739 kr (60% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.027 kr 28. maj

Sammenlign priser på Corsair iCUE 5000T RGB - White - Kabinet - Miditower - Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1151 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CORSAIR iCUE 5000T RGB Tower Udvidet ATX Hvid
1.151 kr
Til butik
CORSAIR iCUE 5000T RGB Tower Udvidet ATX Hvid billede

Produktinformation

CORSAIR iCUE 5000T RGB - Mid tower - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX) - hvid - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Artikel nr.: CC-9011231-WW
EAN: 0840006645184
Varenr.: 999900681
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet Corsair iCUE 5000T RGB Midi Tower - hvid
-33%1.999 kr
Før 2.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Corsair iCUE 5000T RGB Midi Tower - hvid billede

Produktinformation

Fordele ved PC kabinet til gamingCorsair iCUE 5000T RGB er et stilrent Midi Tower kabinet i hvid med fokus på køling og byggevenlighed. Den rummelige indmad giver plads til kraftige komponenter og lange grafikkort op til 40 cm, mens hærdet glas i siden fremhæver dit build og RGB-lyset. Med op til tre frontblæsere installeret fra start og understøttelse af vandkøling er det klar til seriøs gaming og flotte opsætninger.Til dig der vil bygge pænt og praktiskKabinettet understøtter bundkort i ATX, micro ATX og EATX og har ni udvidelsesslots. Der er gennemtænkt kabelhåndtering, støvfiltre og flere drevbåse til både 2,5" og 3,5" lagring. Frontpanelet byder på moderne tilslutninger med USB-C, fire USB-A samt lyd ind/ud. RGB-belysningen er placeret ved kabinetblæserne for en ensartet og levende lyseffekt.Formfaktor: Midi TowerFarve: HvidUnderstøttede bundkort: ATX, micro ATX, EATXMaks. grafikkortlængde: 40 cmMaks. CPU-kølerhøjde: 17 cmMaks. PSU-længde: 25 cmUdvidelsesslots: 9Drevbåse: 4 × 2,5", 2 × 3,5"Forinstallerede frontblæsere: 3 × 120 mmRadiator-understøttelse: Front 280/360, Top 280/360 mm, Bag 120Blæser-understøttelse: Front op til 3 × 120/140 mm, Top op til 3 × 120/140 mm, Bag 1 × 120 mmTilslutninger front: 4 × USB 3.2 Gen 1 Type-A, 1 × USB 3.2 Gen 2 Type-C, lyd ind/udSidevindue: Hærdet glasKabelhåndtering og støvfilter: JaMål (H × B × D): 56,0 × 25,1 × 53,0 cmVægt: 17,1 kgStrømforsyning: Ikke inkluderet (ATX understøttes)Belysning: RGB, multikolor...

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 29.48g
EAN: 0840006645184
Varenr.: 1923735
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet Corsair iCUE 5000T RGB Midi Tower - hvid
-33%2.019 kr
Før 3.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC kabinet Corsair iCUE 5000T RGB Midi Tower - hvid billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Corsair
Kategori: PC Kabinetter
Vægt: 29.48g
EAN: 0840006645184
Varenr.: 1923735
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Corsair iCUE 5000T RGB - White - Kabinet - Miditower - Hvid
2.890 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE 5000T RGB - White - Kabinet - Miditower - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Corsair iCUE 5000T RGB - White - Kabinet - Miditower - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.151 kr1.151 krKøb
2Boligcenter DK1.999 kr1.999 krKøb
3Vivas DK2.019 kr2.278 krKøb
4Proshop DK2.890 kr2.890 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Corsair iCUE 5000T RGB - White - Kabinet - Miditower - Hvid

PriceData har fulgt prisen på Corsair iCUE 5000T RGB - White - Kabinet - Miditower - Hvid i 150 dage. Laveste pris i perioden er 1.027 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 2.890 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.570 kr.

Den nuværende pris på 1.151 kr er 27% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Corsair iCUE 5000T RGB - White - Kabinet - Miditower - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Corsair iCUE 5000T RGB - White - Kabinet - Miditower - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.151 kr124 kr (12%)
28. maj 20261.027 kr54 kr (5%)
24. maj 20261.081 kr88 kr (8%)
23. maj 20261.169 kr1 kr (0%)
22. maj 20261.170 kr1 kr (0%)
25. apr. 20261.169 kr116 kr (9%)
13. apr. 20261.285 kr215 kr (14%)
8. apr. 20261.500 kr173 kr (10%)
12. mar. 20261.673 kr21 kr (1%)
5. mar. 20261.694 kr21 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret