Gå til hovedindhold

Chieftec VEGA Series PPG-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 545 krtil 779 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 234 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 459 kr 15. mar.

Sammenlign priser på Chieftec VEGA Series PPG-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 545 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec VEGA Series PPG-750-S 750Watt 80 PLUS Gold
545 kr
Til butik
Chieftec VEGA Series PPG-750-S 750Watt 80 PLUS Gold billede

Produktinformation

Chieftec VEGA Series PPG-750-S - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 750 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PPG-750-S
EAN: 0753263078780
Varenr.: 1002754222
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VEGA Series PPG-750-S - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 750 Watt - aktiv PFC
604 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VEGA Series PPG-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
653 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Chieftec VEGA Series PPG-750-S 750Watt 80 PLUS Gold
699 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 750 W - Chieftec VEGA 80 PLUS Gold
-6%759 kr
Før 809 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 750 W - Chieftec VEGA 80 PLUS Gold
-6%779 kr
Før 829 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VEGA Series PPG-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VEGA Series PPG-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK545 kr545 krKøb
2CS MEGASTORE DK604 kr643 krKøb
3Proshop DK653 kr692 krKøb
4Ultrashop699 kr699 krKøb
5Boligcenter DK759 kr759 krKøb
6Vivas DK779 kr858 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec VEGA Series PPG-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec VEGA Series PPG-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 178 dage. Laveste pris i perioden er 459 kr (registreret d. 15. marts 2026), højeste er 619 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 548 kr.

Den nuværende pris på 545 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Chieftec VEGA Series PPG-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Chieftec VEGA Series PPG-750-S - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026545 kr2 kr (0%)
31. maj 2026547 kr3 kr (1%)
30. maj 2026544 kr1 kr (0%)
29. maj 2026543 kr2 kr (0%)
28. maj 2026545 kr2 kr (0%)
27. maj 2026547 kr4 kr (1%)
26. maj 2026543 kr3 kr (1%)
25. maj 2026546 kr3 kr (1%)
24. maj 2026549 kr1 kr (0%)
23. maj 2026548 kr29 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret