Gå til hovedindhold

Chieftec VEGA M PPG-750-CW - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 634 krtil 879 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 245 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 632 kr 23. maj

Sammenlign priser på Chieftec VEGA M PPG-750-CW - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 634 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec VEGA M PPG-750-CW Strømforsyning 750Watt
634 kr
Til butik
Chieftec VEGA M PPG-750-CW Strømforsyning 750Watt billede

Produktinformation

Chieftec VEGA M PPG-750-CW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 750 watt - aktiv PFC - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PPG-750-CW
EAN: 0753263079107
Varenr.: 1003655201
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VEGA M PPG-750-CW - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
635 kr
Til butik
Chieftec VEGA M PPG-750-CW - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning der leverer 750 W med ATX12V 3.1 / EPS12V-kompatibilitet, 80 PLUS Gold-certificering, fuldt modulære kabler og en 135 mm ventilator med fluiddynamisk leje. Chieftec VEGA M PPG-750-CW er en hvid intern ATX strømforsyning med aktiv PFC, automatisk blæserhastighedskontrol og beskyttelser inklusive overstrøm, overophedning og kortslutningsbeskyttelse. 750 W output med +12V-skinne rated 62.5 A Fuldt modulært kabinetsæt inklusive 24-pin ATX, EPS, flere PCIe, SATA og 12VHPWR 80 PLUS Gold-certificeret og ATX12V 3.1 / EPS12V-kompatibel 135 mm ventilator med fluiddynamisk leje og automatisk blæserhastighedskontrol Leverer modulær tilslutning og indbyggede beskyttelser for stabil drift i gaming- og professionelle systemer.

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: PPG-750-CW
EAN: 0753263079107
Varenr.: 3415577
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 750 W - Chieftec Vega PPG-750-CW (hvid)
-10%859 kr
Før 959 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 750 W - Chieftec Vega PPG-750-CW (hvid) billede

Produktinformation

Effektiv ATX strømforsyning til PCChieftec Vega PPG-750-CW er en ATX 750 W strømforsyning til stationære PC’er, der kombinerer aktiv køling og moderne elektronik i et stilrent hvidt design. Den fuldt modulære kabelføring gør det let at bygge pænt og optimere luftflow, mens den store 13,5 cm blæser med FDB-lejer sikrer stabil drift.Fordele ved fuldt modulær PSUMed fuldt modulære kabler tilslutter du kun de kabler, du behøver - ideelt til gaming- og arbejdsbyg. Enheden leverer op til 62,5 A på +12V og kommer med brede tilslutningsmuligheder, inklusive PCIe 6+2-pin og 12+4-pin til grafikkort.Formfaktor: ATXTotal effekt: 750 WATX-version: 3,180 PLUS: GoldKøling: Aktiv, blæser 13,5 cmLejeteknologi: FDBFarve: HvidIndgangsspænding: 100 – 240 VIndgangsfrekvens: 50/60 HzPFC-type: Aktiv+12V maks. strøm: 62,5 A+3,3V / +5V samlet: 100 W (hver), maks. 20 A-12V maks. strøm: 0,3 AH × B × D: 8,5 × 15 × 15 cmVægt: 1,96 kgKabelføring: Fuldt modulær24-pin ATX bundkortstik: JaATX 20+4-pin: JaCPU 4+4-pin: JaPCIe 6+2-pin: 4 stk.PCIe 12+4-pin: 1 stk. (kabel 60 cm)SATA-strøm: 6 stk.Molex 4-pin: 3 stk.Kabellængder (udvalgt): Bundkort 60 cm, CPU 65 cm, SATA 40/15 cm, Molex 40/15 cmFormål: PCBelysning: Nej...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.5g
EAN: 0753263079107
Varenr.: 1976506
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 750 W - Chieftec Vega PPG-750-CW (hvid)
-10%879 kr
Før 979 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VEGA M PPG-750-CW - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VEGA M PPG-750-CW - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK634 kr634 krKøb
2Proshop DK635 kr674 krKøb
3Boligcenter DK859 kr859 krKøb
4Vivas DK879 kr958 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec VEGA M PPG-750-CW - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec VEGA M PPG-750-CW - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 179 dage. Laveste pris i perioden er 632 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 941 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 781 kr.

Den nuværende pris på 634 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Chieftec VEGA M PPG-750-CW - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Chieftec VEGA M PPG-750-CW - power supply - 750 Watt Strømforsyning - 750 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026634 kr1 kr (0%)
24. maj 2026633 kr1 kr (0%)
23. maj 2026632 kr85 kr (12%)
7. maj 2026717 kr1 kr (0%)
6. maj 2026718 kr1 kr (0%)
5. maj 2026717 kr21 kr (3%)
3. maj 2026696 kr2 kr (0%)
2. maj 2026694 kr6 kr (1%)
30. apr. 2026688 kr4 kr (1%)
28. apr. 2026692 kr10 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret