Gå til hovedindhold

Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 760 krtil 1.079 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 319 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 759 kr 14. maj

Sammenlign priser på Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 760 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec VEGA M PPG-1000-CW Strømforsyning 1000Watt
760 kr
Til butik
Chieftec VEGA M PPG-1000-CW Strømforsyning 1000Watt billede

Produktinformation

Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 watt - aktiv PFC - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PPG-1000-CW
EAN: 0753263079121
Varenr.: 1003655200
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
813 kr
Til butik
Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning der leverer 1000 W med fuldt modulært design, 80 PLUS Gold-effektivitet og en 135 mm ventilator med fluiddynamisk leje til kontrolleret køling. Chieftec VEGA M PPG-1000-CW er en ATX12V 3.1 / EPS12V-kompatibel intern PSU i hvid, der inkluderer modulær kabelføring, moderne stik og flere indbyggede beskyttelser. Fuldt modulær kabling inklusive 24‑pin ATX, 8‑pin EPS med aftagelig 4‑pin sektion, PCIe-stik og 12VHPWR 80 PLUS Gold-certificeret og understøtter AC 100-240 V indgang LLC Half Bridge-topologi med DC-DC-design, automatisk blæserhastighedskontrol og beskyttelser mod overophedning, overstrøm, overspænding, overbelastning og kortslutning Giver effektiv, velkølet strøm og modulær tilslutning for renere builds og pålidelig systemdrift.

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: PPG-1000-CW
EAN: 0753263079121
Varenr.: 3415579
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Chieftec VEGA M PPG-1000-CW Strømforsyning 1000Watt
969 kr
Til butik
Chieftec VEGA M PPG-1000-CW Strømforsyning 1000Watt billede

Produktinformation

Chieftec VEGA M PPG-1000-CW Strømforsyning 1000W Opgrader dit computersystem med Chieftec VEGA M PPG-1000-CW, en kraftfuld strømforsyning på 1000 watt, designet til at imødekomme kravene fra moderne, energikrævende hardware. Med sit stilfulde hvide design...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: skal sorteres
EAN: 0753263079121
Varenr.: 117118
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 1000 W - Chieftec Vega, hvid, fuldt modulær
-6%1.059 kr
Før 1.129 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 1000 W - Chieftec Vega, hvid, fuldt modulær
-6%1.079 kr
Før 1.149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK760 kr760 krKøb
2Proshop DK813 kr852 krKøb
3Ultrashop969 kr969 krKøb
4Boligcenter DK1.059 kr1.059 krKøb
5Vivas DK1.079 kr1.158 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 183 dage. Laveste pris i perioden er 759 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 1.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 846 kr.

Den nuværende pris på 760 kr er 10% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for Chieftec VEGA M PPG-1000-CW - power supply - 1000 Watt Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026760 kr1 kr (0%)
14. maj 2026759 kr1 kr (0%)
12. maj 2026760 kr2 kr (0%)
6. maj 2026762 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026763 kr1 kr (0%)
21. apr. 2026764 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026765 kr82 kr (10%)
17. apr. 2026847 kr2 kr (0%)
9. apr. 2026845 kr7 kr (1%)
8. apr. 2026838 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret