Gå til hovedindhold

Chieftec VEGA M PPG-850-CW - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 695 krtil 929 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 234 kr (25% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Chieftec VEGA M PPG-850-CW - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 695 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec VEGA M PPG-850-CW Strømforsyning 850Watt
695 kr
Til butik
Chieftec VEGA M PPG-850-CW Strømforsyning 850Watt billede

Produktinformation

Chieftec VEGA M PPG-850-CW - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC - hvid

Produktspecifikationer

Artikel nr.: PPG-850-CW
EAN: 0753263079114
Varenr.: 1003655202
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VEGA M PPG-850-CW - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
765 kr
Til butik
Chieftec VEGA M PPG-850-CW - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning der leverer 850 W output med 80 PLUS Gold-effektivitet, fuldt modulær kabling og en 135 mm ventilator med fluiddynamisk leje til kontrolleret køling. Chieftec VEGA M PPG-850-CW er en ATX12V 3.1 / EPS12V intern PSU i hvid med LLC Half Bridge-topologi, DC-DC-design og en række indbyggede beskyttelser for stabil drift. 80 PLUS Gold-certificeret for effektiv strømkonvertering Fuldt modulære kabler inklusive 24-pin ATX, 8-pin EPS (aftagelig 4-pin), flere 6+2 PCIe, SATA og 12VHPWR Indbyggede beskyttelser: overstrøm, overtemperatur, overspænding, kortslutning og undervolt-korrektion Kombinerer effektivitet, modulær kabelføring og omfattende beskyttelse for at holde systemer ryddelige og forsynede til gaming og professionel brug.

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: PPG-850-CW
EAN: 0753263079114
Varenr.: 3415578
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 850 W - Chieftec Vega PPG-850-CW, hvid
-12%909 kr
Før 1.029 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 850 W - Chieftec Vega PPG-850-CW, hvid billede

Produktinformation

Fordele ved ATX strømforsyning 850 WChieftec Vega PPG-850-CW er en kraftig og stabil ATX strømforsyning 850 W til stationære PC’er. Den leverer pålidelig strøm til gaming- og arbejdsbyg, og den hvide finish passer flot i lyse kabinetter. Med fuldt modulært kabeldesign kan du kun tilslutte de kabler, du har brug for - det giver pænere kabelstyring og bedre luftflow.Ydelse og støjsvag kølingEn 13,5 cm blæser med aktiv køling og FDB-lejer sikrer effektiv og jævn drift. Strømforsyningen er ATX 3.1-kompatibel og bærer 80 PLUS Gold, så du får solid effektivitet under belastning. Flere PCIe-stik gør den velegnet til moderne grafikkort.Formfaktor: ATXTotal effekt: 850 WAC indgang: 100 – 240 V, 50/60 HzKøling: Aktiv, 13,5 cm blæserLejeteknologi: FDBATX-version: 3.1Effektivitet: 80 PLUS GoldFarve: HvidKabling: Fuldt modulærH × B × D: 8,5 × 15 × 15 cmVægt: 2,07 kg (pakke: 2,54 kg)Bundkortstik: 20+4 pin ATXCPU-stik: 4+4 pin (EPS)PCIe-stik: 4 × 6+2 pin, 1 × 12+4 pin (kabellængde 60 cm/600 mm)SATA-stik: 6 (kabellængde 40 cm + 15 cm)Molex-stik: 3 (kabellængde 15 cm + 40 cm)Kabellængder: CPU 65 cm, bundkort 60 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 4.5g
EAN: 0753263079114
Varenr.: 1974642
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 850 W - Chieftec Vega PPG-850-CW, hvid
-11%929 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VEGA M PPG-850-CW - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VEGA M PPG-850-CW - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK695 kr695 krKøb
2Proshop DK765 kr804 krKøb
3Boligcenter DK909 kr909 krKøb
4Vivas DK929 kr1.008 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec VEGA M PPG-850-CW - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på Chieftec VEGA M PPG-850-CW - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 179 dage. Laveste pris i perioden er 695 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 881 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 751 kr.

Den nuværende pris på 695 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Chieftec VEGA M PPG-850-CW - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Chieftec VEGA M PPG-850-CW - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026695 kr2 kr (0%)
31. maj 2026697 kr1 kr (0%)
27. maj 2026698 kr1 kr (0%)
14. maj 2026697 kr1 kr (0%)
8. maj 2026698 kr1 kr (0%)
6. maj 2026699 kr1 kr (0%)
25. apr. 2026700 kr2 kr (0%)
18. apr. 2026702 kr48 kr (6%)
17. apr. 2026750 kr1 kr (0%)
7. apr. 2026749 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret