Gå til hovedindhold

Chieftec VEGA M PPG-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC

Pris fra 646 krtil 829 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 183 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 633 kr 9. maj

Sammenlign priser på Chieftec VEGA M PPG-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 646 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VEGA M PPG-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC
646 kr
Til butik
Chieftec VEGA M PPG-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC billede

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: PC/Server strømforsyning
Farve: 1
Artikel nr.: PPG-850-C
EAN: 0753263078902
Varenr.: 24149620
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Chieftec VEGA M PPG-850-C Strømforsyning 850W Modular 80+ Gold
650 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Chieftec VEGA M PPG-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
667 kr
Til butik
Chieftec VEGA M PPG-850-C - power supply - 850 Watt Strømforsyning - 850 Watt - 135 mm - ATX - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Power supply delivers 850 W of stable, efficient power with 80 PLUS Gold efficiency, a fully modular cable system and a quiet 135 mm fluid-dynamic bearing fan. The Chieftec power supply supports ATX12V 3.1/EPS12V systems and combines DC-DC conversion with an LLC Half Bridge topology for reliable voltage regulation and robust protection features. 850 W output with +12V rail capable of 70.8 A 80 PLUS Gold certification for improved energy efficiency Fully modular cabling with 24‑pin ATX, 8‑pin EPS (detachable 4‑pin), multiple 6+2/8‑pin PCIe, a 12VHPWR connector, SATA and Molex outputs 135 mm fan with fluid dynamic bearing and Automatic Fan Speed Control for quiet cooling Comprehensive protections: overload, over-voltage, under-voltage correction, over-current, short-circuit and high-temperature protection Designed for clean builds and reliable operation in demanding desktop and workstation systems.

Produktspecifikationer

Mærke: Chieftec
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: PPG-850-C
EAN: 0753263078902
Varenr.: 3394842
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Chieftec VEGA M PPG-850-C 850 W modulær strømforsyning - 80 PLUS Gold, ATX12V 3.1/EPS12V
-16%749 kr
Før 889 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Chieftec VEGA M PPG-850-C 850 W modulær strømforsyning - 80 PLUS Gold, ATX12V 3.1/EPS12V
-15%769 kr
Før 909 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Chieftec VEGA M PPG-850-C Strømforsyning 850W Modular 80+ Gold
829 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VEGA M PPG-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Chieftec VEGA M PPG-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK646 kr685 krKøb
2CompuMail DK650 kr650 krKøb
3Proshop DK667 kr706 krKøb
4Boligcenter DK749 kr749 krKøb
5Vivas DK769 kr838 krKøb
6Ultrashop829 kr829 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Chieftec VEGA M PPG-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på Chieftec VEGA M PPG-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC i 182 dage. Laveste pris i perioden er 633 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 769 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 684 kr.

Den nuværende pris på 646 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for Chieftec VEGA M PPG-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for Chieftec VEGA M PPG-850-C - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026646 kr4 kr (1%)
2. jun. 2026650 kr9 kr (1%)
1. jun. 2026659 kr10 kr (2%)
30. maj 2026649 kr3 kr (0%)
28. maj 2026646 kr4 kr (1%)
26. maj 2026650 kr4 kr (1%)
25. maj 2026646 kr3 kr (0%)
23. maj 2026649 kr1 kr (0%)
21. maj 2026650 kr20 kr (3%)
20. maj 2026670 kr20 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret