Gå til hovedindhold

CHERRY MX 8.2 Tastatur Mekanisk RGB/16 millioner farver Trådløs Kablet Tysk

CherryTastaturerEAN: 4025112113079
Pris fra 473 krtil 709 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 236 kr (33% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på CHERRY MX 8.2 Tastatur Mekanisk RGB/16 millioner farver Trådløs Kablet Tysk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 473 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CHERRY MX 8.2 Tastatur Mekanisk RGB/16 millioner farver Trådløs Kablet Tysk
473 kr
Til butik
CHERRY MX 8.2 Tastatur Mekanisk RGB/16 millioner farver Trådløs Kablet Tysk billede

Produktinformation

CHERRY XTRFY MX 8.2 - Tastatur - 80% - TKL - bagbelyst - trådløs - Bluetooth 5.2, 2.4 GHz, USB-C - QWERTZ - tysk - tastkontakt: CHERRY MX2A Red - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: CHERRY
Artikel nr.: G80-3882LJADE-0
EAN: 4025112113079
Varenr.: 1002505463
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Cherry XTRFY MX 8.2 - Gaming Tastatur - Tysk - Hvid
530 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tastatur gaming Cherry MX 8.2 TKL Wireless RGB - hvid (QWERTZ tysk)
-13%689 kr
Før 789 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Tastatur gaming Cherry MX 8.2 TKL Wireless RGB - hvid (QWERTZ tysk) billede

Produktinformation

Trådløst gaming-tastatur med RGB og TKL-designCherry MX 8.2 TKL Wireless er et kompakt gaming-tastatur uden numerisk del, der giver mere plads til musen og en renere opsætning. Det leverer en præcis skrive- og spiloplevelse med mekaniske Cherry MX2A Red-kontakter, N-key rollover og anti-ghosting. Vælg den forbindelse, der passer dig: USB, 2,4 GHz RF eller Bluetooth 5.2 - perfekt til både pc og skift mellem flere enheder.Stilrent aluminium og fuld RGBTastaturet er hvidt med en elegant overflade i aluminium og RGB LED-belysning i flere farver. Lysstyrke og effekter kan justeres, så du får præcis det udtryk, du ønsker. Den justerbare højde giver en behagelig vinkel under lange sessioner.Bygget til mange timers brugMed en levetid på op til 100 mio. tastetryk og dobbeltskudte ABS-keycaps er Cherry MX 8.2 TKL skabt til intensiv brug. Indbygget hukommelse på 128 KB gør det muligt at gemme indstillinger. Win Lock og multimedietaster hjælper dig med at holde fokus i spillet.Formfaktor: Tenkeyless (80–87 %), 88 tasterTastekontakt: Mekanisk Cherry MX2A RedForbindelser: USB + 2,4 GHz RF + Bluetooth 5,2Trådløs rækkevidde: 10 mRollover: N-key, anti-ghostingBaggrundsbelysning: RGB LED, multicolor, justerbarMateriale: Aluminium; keycaps: ABS, dobbeltskudteIndbygget hukommelse: 128 KBStrøm: Genopladelig, batteri/USB, forbrug 500 mABatteri: 1 × AAA, Lithium-Ion-teknologi, genopladeligMål (B × D × H): 34,8 × 12,3 × 3,6 cmVægt: 0,86 kgUnderstøttet OS: Windows 7/8/10/11Frekvensbånd: 2,4 GHz; Bluetooth-version: 5,2Oprindelse: Tyskland...

Produktspecifikationer

Mærke: Cherry
Kategori: Tastaturer
Vægt: 1.4g
EAN: 4025112113079
Varenr.: 1979633
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tastatur gaming Cherry MX 8.2 TKL Wireless RGB - hvid (QWERTZ tysk)
-12%709 kr
Før 809 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CHERRY MX 8.2 Tastatur Mekanisk RGB/16 millioner farver Trådløs Kablet Tysk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CHERRY MX 8.2 Tastatur Mekanisk RGB/16 millioner farver Trådløs Kablet Tysk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK473 kr473 krKøb
2Proshop DK530 kr569 krKøb
3Boligcenter DK689 kr689 krKøb
4Vivas DK709 kr788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CHERRY MX 8.2 Tastatur Mekanisk RGB/16 millioner farver Trådløs Kablet Tysk

PriceData har fulgt prisen på CHERRY MX 8.2 Tastatur Mekanisk RGB/16 millioner farver Trådløs Kablet Tysk i 172 dage. Laveste pris i perioden er 473 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 1.724 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.323 kr.

Den nuværende pris på 473 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 31% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for CHERRY MX 8.2 Tastatur Mekanisk RGB/16 millioner farver Trådløs Kablet Tysk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for CHERRY MX 8.2 Tastatur Mekanisk RGB/16 millioner farver Trådløs Kablet Tysk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026473 kr1 kr (0%)
22. maj 2026474 kr1 kr (0%)
20. maj 2026473 kr216 kr (31%)
5. maj 2026689 kr1.035 kr (60%)
2. maj 20261.724 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.723 kr816 kr (90%)
9. apr. 2026907 kr230 kr (20%)
2. apr. 20261.137 kr1 kr (0%)
31. mar. 20261.138 kr37 kr (3%)
29. mar. 20261.175 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret