Gå til hovedindhold

CHERRY XTRFY MX 3.1 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kablet Tysk

CherryTastaturerEAN: 4025112111600
Pris fra 509 krtil 689 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 180 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 439 kr 22. apr.

Sammenlign priser på CHERRY XTRFY MX 3.1 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kablet Tysk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 509 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
CHERRY XTRFY MX 3.1 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kablet Tysk
509 kr
Til butik
CHERRY XTRFY MX 3.1 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kablet Tysk billede

Produktinformation

CHERRY XTRFY MX 3.1 - Tastatur - 100% - full size - bagbelyst - USB-C - QWERTZ - tysk - tastkontakt: CHERRY MX2A Brown - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: CHERRY
Artikel nr.: G80-3890LIADE-0
EAN: 4025112111600
Varenr.: 1002309255
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Cherry XTRFY MX 3.1 - Gaming Tastatur - Tysk - Hvid
628 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Cherry Xtrfy MX 3.1 mekanisk gaming-tastatur - hvid, fuld størrelse, RGB
669 kr
Til butik
Cherry Xtrfy MX 3.1 mekanisk gaming-tastatur - hvid, fuld størrelse, RGB billede

Produktinformation

Gaming-tastatur i fuld størrelse med præcis kontrolCherry Xtrfy MX 3.1 er et mekanisk gaming-tastatur i hvidt design, skabt til dig der vil have stabil ydeevne og lækker skrivefølelse. Det fulde 100 % layout med numerisk tastatur giver plads til både spil og arbejde, mens RGB-bagbelysning kan justeres, så du rammer den helt rigtige stemning. Den robuste overflade i aluminium og den lige tastaturstil gør det solidt og stilrent på skrivebordet.Bygget til spil - klar til plug and playTastaturet er kablet via USB og leverer 1.000 Hz polling rate for responsiv registrering. Med N‑key rollover og anti‑ghosting bliver hver tastning registreret, også når det går stærkt. Win‑lock forhindrer utilsigtede afbrydelser, og det aftagelige 1,6 m kabel gør transport og kabelstyring nemt. Bagbelysningen kan tilpasses i farver og lysstyrke, og højden kan justeres for en mere ergonomisk position.Detaljer der gør en forskelMX 3.1 bruger Cherry MX2A Brown kontakter med en anslået levetid på 100 mio. tastetryk og ABS‑keycaps. LED‑indikatorer, plug and play og understøttelse af Windows 7/10/11 gør opsætningen enkel. Driftstemperatur 0–45 °C.Type: Mekanisk, kablet USBKontakter: Cherry MX2A BrownLayout: QWERTZ, fuld størrelse (100 %), numerisk tastaturRollover: N‑key rollover, anti‑ghostingBagbelysning: RGB LED, justerbar (multifarvet)Materiale: Aluminium, ABS‑tasterKabel: Aftageligt, 1,6 m, USB Type‑APolling rate: 1.000 HzStrøm: USB, 500 mAMål (B × D × H): 43,5 × 13,8 × 3,5 cmVægt: 1,12 kgUnderstøttet OS: Windows 7/10/11...

Produktspecifikationer

Mærke: Cherry
Kategori: Tastaturer
Vægt: 1.4g
EAN: 4025112111600
Varenr.: 2133709
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Cherry Xtrfy MX 3.1 mekanisk gaming-tastatur - hvid, fuld størrelse, RGB
689 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CHERRY XTRFY MX 3.1 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kablet Tysk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad CHERRY XTRFY MX 3.1 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kablet Tysk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK509 kr509 krKøb
2Proshop DK628 kr667 krKøb
3Boligcenter DK669 kr669 krKøb
4Vivas DK689 kr768 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for CHERRY XTRFY MX 3.1 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kablet Tysk

PriceData har fulgt prisen på CHERRY XTRFY MX 3.1 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kablet Tysk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 439 kr (registreret d. 22. april 2026), højeste er 1.409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 746 kr.

Den nuværende pris på 509 kr er 32% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for CHERRY XTRFY MX 3.1 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kablet Tysk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for CHERRY XTRFY MX 3.1 Tastatur Mekanisk RGB/16,8 millioner farver Kablet Tysk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026509 kr1 kr (0%)
29. maj 2026510 kr19 kr (4%)
28. maj 2026491 kr51 kr (12%)
18. maj 2026440 kr2 kr (0%)
15. maj 2026442 kr2 kr (0%)
8. maj 2026440 kr123 kr (22%)
7. maj 2026563 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026562 kr123 kr (28%)
22. apr. 2026439 kr121 kr (22%)
20. apr. 2026560 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret