Gå til hovedindhold

Canon PGI 580/CLI-581 PGBK/C/M/Y/BK Multi Pack Sort Gul Cyan Magenta Pigmenteret sort Blækbeholder

CanonTonere og inkjetpatronerChromaLife100 teknologiHjemme- og kontorprintEAN: 8714574679136

Canon PGI-580/CLI-581 multipack med 5 originale blækpatroner til Pixma printere. Inkluderer pigmenteret sort, sort, cyan, magenta og gul blæk. Læs mere

Pris fra 375 krtil 550 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 175 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 366 kr 9. maj

Sammenlign priser på Canon PGI 580/CLI-581 PGBK/C/M/Y/BK Multi Pack Sort Gul Cyan Magenta Pigmenteret sort Blækbeholder og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 375 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon PGI-580/CLI-581 / 2078C007 Multi Pack
375 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon PGI 580/CLI-581 PGBK/C/M/Y/BK Multi Pack Sort Gul Cyan Magenta Pigmenteret sort Blækbeholder
437 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon Ink 2078C005 PGI-580/CLI-581 Multipack
-45%472 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatroner Canon PGI-580/CLI-581 multipakke - PGBK, BK, C, M, Y
489 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatroner Canon PGI-580/CLI-581 multipakke - PGBK, BK, C, M, Y
509 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon PGI 580/CLI-581 PGBK/C/M/Y/BK Multi Pack Sort Gul Cyan Magenta Pigmenteret sort Blækbeholder
519 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Canon Canon PGI-580/CLI-581 C/M/Y/BK/PGBK multipack 2078C007 Modsvarer: N/A
-3%550 kr
Før 567 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon PGI 580/CLI-581 PGBK/C/M/Y/BK Multi Pack Sort Gul Cyan Magenta Pigmenteret sort Blækbeholder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon PGI 580/CLI-581 PGBK/C/M/Y/BK Multi Pack Sort Gul Cyan Magenta Pigmenteret sort Blækbeholder koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK375 kr414 krKøb
2CompuMail DK437 kr437 krKøb
3Teknikproffset DK472 kr521 krKøb
4Boligcenter DK489 kr489 krKøb
5Vivas DK509 kr578 krKøb
6Ultrashop519 kr519 krKøb
7InkClub DK550 kr550 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Canon PGI-580/CLI-581 blækpatron multipack

Canon

Canon PGI-580/CLI-581 multipack med 5 originale blækpatroner til Pixma printere. Inkluderer pigmenteret sort, sort, cyan, magenta og gul blæk.

• blækpatron
• inkjet
• canon blæk
• pixma blæk
• original patron
• multipack blæk
• Hjemme- og kontorprint
• ChromaLife100 teknologi

Beskrivelse

Canon PGI-580/CLI-581 multipack er en komplet løsning til dine printbehov med 5 originale blækpatroner. Pakken indeholder pigmenteret sort (PGI-580), sort, cyan, magenta og gul (CLI-581) blæk. Patronerne er specielt designet til Canon Pixma TS og TR-serien og sikrer høj printkvalitet og pålidelighed. Med Canon ChromaLife100-teknologi bevarer dine fotos og dokumenter deres farve og kvalitet over tid. Perfekt til både hjemme- og kontorbrug med problemfri kompatibilitet og enestående printresultater.

Specifikationer

type:Original blækpatron
farver:Pigmenteret sort, sort, cyan, magenta, gul
indhold:11,2ml + 4x5,6ml
teknologi:Canon ChromaLife100
holdbarhed:Lang levetid med modstand mod udblegning
varenummer:2078C007
antal_patroner:5 stk
kompatibilitet:Pixma TS6150-TS9551, TR7550-TR8550
udskriftskapacitet:Cirka 400 sider
standard_overensstemmelse:ISO 24711, ISO/IEC 29102

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke printere passer disse patroner til?

Canon PGI-580/CLI-581 passer til Pixma TS-serien (TS6150-TS9551) og TR-serien (TR7550-TR8550). Se den fulde kompatibilitetsliste for alle modeller.

Hvor mange sider kan jeg printe med denne multipack?

Du kan printe cirka 400 sider med denne 5-pak, afhængigt af dit printindhold. Sort tekst holder længst, mens fotoudskrifter bruger mere blæk.

Er disse originale Canon patroner?

Ja, dette er 100% originale Canon blækpatroner med varenummer 2078C007, som garanterer optimal printkvalitet og pålidelighed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon PGI 580/CLI-581 PGBK/C/M/Y/BK Multi Pack Sort Gul Cyan Magenta Pigmenteret sort Blækbeholder

PriceData har fulgt prisen på Canon PGI 580/CLI-581 PGBK/C/M/Y/BK Multi Pack Sort Gul Cyan Magenta Pigmenteret sort Blækbeholder i 158 dage. Laveste pris i perioden er 366 kr (registreret d. 16. februar 2026), højeste er 418 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 378 kr.

Den nuværende pris på 375 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Canon PGI 580/CLI-581 PGBK/C/M/Y/BK Multi Pack Sort Gul Cyan Magenta Pigmenteret sort Blækbeholder. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Canon PGI 580/CLI-581 PGBK/C/M/Y/BK Multi Pack Sort Gul Cyan Magenta Pigmenteret sort Blækbeholder de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026375 kr4 kr (1%)
30. maj 2026371 kr1 kr (0%)
27. maj 2026370 kr4 kr (1%)
9. maj 2026366 kr1 kr (0%)
8. maj 2026367 kr22 kr (6%)
29. apr. 2026389 kr3 kr (1%)
27. apr. 2026386 kr20 kr (5%)
10. apr. 2026366 kr14 kr (4%)
7. mar. 2026380 kr1 kr (0%)
2. mar. 2026381 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret