Gå til hovedindhold

Canon Canon 55 Tonerkassette Magenta 3014C002 Modsvarer: N/A

CanonTonere og inkjetpatronerOriginal kvalitetKontorbrugEAN: 4549292124637

Canon CRG-055 Magenta original lasertoner til i-SENSYS printere. 2.100 siders kapacitet med skarp magenta farvegengivelse og pålidelig kvalitet. Læs mere

Pris fra 597 krtil 994 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 397 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 583 kr 2. maj

Sammenlign priser på Canon Canon 55 Tonerkassette Magenta 3014C002 Modsvarer: N/A og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 597 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Canon CRG 055 / 3014C002 Magenta
597 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Canon 055 Magenta 2100 sider Toner 3014C002
627 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Canon Toner 3014C002 055 Magenta
-37%666 kr
Før 1.059 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toner til printer Canon 055 magenta - 2.100 sider
-1%699 kr
Før 709 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toner til printer Canon 055 magenta - 2.100 sider
-1%719 kr
Før 729 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Canon CRG 055 Magenta Original
734 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Canon 055 Magenta 2100 sider Toner 3014C002
749 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Canon Canon 55 Tonerkassette Magenta 3014C002 Modsvarer: N/A
835 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Canon Toner Magenta 055 2.1k
994 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon Canon 55 Tonerkassette Magenta 3014C002 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Canon Canon 55 Tonerkassette Magenta 3014C002 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK597 kr636 krKøb
2CompuMail DK627 kr627 krKøb
3Teknikproffset DK666 kr725 krKøb
4Boligcenter DK699 kr699 krKøb
5Vivas DK719 kr788 krKøb
6Tonerland.dk734 kr734 krKøb
7Ultrashop749 kr749 krKøb
8InkClub DK835 kr835 krKøb
9Dustin DK994 kr1.080,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Canon CRG-055 Magenta

Canon

Canon CRG-055 Magenta original lasertoner til i-SENSYS printere. 2.100 siders kapacitet med skarp magenta farvegengivelse og pålidelig kvalitet.

• magenta toner
• canon toner
• lasertoner
• tonerkassette
• CRG 055
• 3014C002
• i-sensys toner
• farvetoner
• Kontorbrug
• Original kvalitet

Beskrivelse

Canon CRG-055 Magenta er en original lasertoner designet til Canon i-SENSYS farvelaserprintere. Med en kapacitet på op til 2.100 sider ved 5% dækning sikrer denne tonerkassette konsekvent høj udskriftskvalitet og levende magenta-farver. Toneren er udviklet af Canon-ingeniører og fremstillet i Canons faciliteter med præcise specifikationer for optimal kompatibilitet. Den kombinerer toner og tromle i samme enhed, hvilket gør udskiftning enkel med kun én forbrugsvare at erstatte. Ideel til kontorbrug og professionelle præsentationer hvor farvegengivelse og dokumentklarhed er afgørende.

Specifikationer

farve:Magenta
vægt:0,82 kg
system:Single-Cartridge (toner og tromle kombineret)
garanti:Original Canon-garanti
kapacitet:2.100 sider ved 5% dækning
teknologi:Laser
varenummer:3014C002
produkttype:Lasertoner
pakkeindhold:1 tonerkassette

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange sider kan toneren udskrive?

Canon CRG-055 Magenta kan udskrive op til 2.100 sider ved 5% dækning.

Hvilke printere er kompatible?

Toneren passer til Canon i-SENSYS serien, herunder MF742CDW, MF744CDW, LBP663CDW, LBP664CX og andre i-SENSYS farvelaserprintere.

Er det en original Canon-toner?

Ja, dette er en original Canon-toner fremstillet af Canon med fuld garanti og optimal kvalitet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Canon Canon 55 Tonerkassette Magenta 3014C002 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Canon Canon 55 Tonerkassette Magenta 3014C002 Modsvarer: N/A i 170 dage. Laveste pris i perioden er 575 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 597 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 587 kr.

Den nuværende pris på 597 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 14 prisændringer for Canon Canon 55 Tonerkassette Magenta 3014C002 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 14 prisændringer for Canon Canon 55 Tonerkassette Magenta 3014C002 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026597 kr2 kr (0%)
12. maj 2026595 kr1 kr (0%)
5. maj 2026594 kr11 kr (2%)
2. maj 2026583 kr8 kr (1%)
13. apr. 2026591 kr1 kr (0%)
9. apr. 2026592 kr1 kr (0%)
17. mar. 2026591 kr9 kr (2%)
17. feb. 2026582 kr6 kr (1%)
30. jan. 2026576 kr17 kr (3%)
16. jan. 2026593 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret