Gå til hovedindhold

Brother HL-L9470CDN - Printer - farve - Duplex - laser - A4 - 2400 x 600 dpi - op til 40 spm (mono) / op til 40 spm (farve) - kapacitet: 620 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært, NFC

Pris fra 5.492 krtil 7.619 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.127 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.358 kr 11. maj

Sammenlign priser på Brother HL-L9470CDN - Printer - farve - Duplex - laser - A4 - 2400 x 600 dpi - op til 40 spm (mono) / op til 40 spm (farve) - kapacitet: 620 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært, NFC og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5492 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L9470CDN - Printer - farve - Duplex - laser - A4 - 2400 x 600 dpi - op til 40 spm (mono) / op til 40 spm (farve) - kapacitet: 620 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært, NFC
5.492 kr
Til butik
Brother HL-L9470CDN - Printer - farve - Duplex - laser - A4 - 2400 x 600 dpi - op til 40 spm (mono) / op til 40 spm (farve) - kapacitet: 620 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært, NFC billede

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Farvelaser printere
Farve: 2
Artikel nr.: HLL9470CDNRE1
EAN: 4977766813976
Varenr.: 8862876
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L9470CDN Color Laser Printer - Farve - Laser
5.833 kr
Til butik
Brother HL-L9470CDN Color Laser Printer - Farve - Laser billede

Produktinformation

A4 farve-laserprinter med automatisk duplex, op til 40 spm (A4), 2400 x 600 dpi, 620-arks kapacitet og USB 2.0, Gigabit LAN, USB host og NFC-tilslutning. Brother HL-L9470CDN er en robust farvelaserprinter til arbejdsgrupper, der reducerer driftsomkostninger med store medfølgende tonere og tilbyder udvidelig papirhåndtering samt efterbehandlingsmuligheder til organiserede arbejdsgange. Udskriftshastighed: op til 40 spm (A4) i farve og mono Opløsning: 2400 x 600 dpi Papirkapacitet: 620 ark (100-arks universal + 520-arks indføring) Duplex: automatisk duplexudskrift op til 40 ipm Tilslutning: USB 2.0, Gigabit LAN, USB host, NFC Medfølgende forbrugsvarer: starttonere til op til 12.000 sider (sort) og 9.000 sider (cyan/magenta/gul) Designet til netværksbrug på kontoret, den er mærket med Blue Angel og Nordic Swan og er vurderet til et anbefalet månedligt volumen på 15.000 sider.

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Printer
Artikel nr.: HLL9470CDNRE1
EAN: 4977766813976
Varenr.: 3150363
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother HL-L9470CDN Professional A4 Colour Laser Printer
5.985 kr
Til butik
Gå til Officely.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
HL-L9470CDN Colour laser printer
6.570,31 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Hl-l9470cdn A4
7.249 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Laserprinter Brother HL-L9470CDN farve A4 2400×600 dpi
-38%7.599 kr
Før 12.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Laserprinter Brother HL-L9470CDN farve A4 2400×600 dpi
-38%7.619 kr
Før 12.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L9470CDN - Printer - farve - Duplex - laser - A4 - 2400 x 600 dpi - op til 40 spm (mono) / op til 40 spm (farve) - kapacitet: 620 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært, NFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L9470CDN - Printer - farve - Duplex - laser - A4 - 2400 x 600 dpi - op til 40 spm (mono) / op til 40 spm (farve) - kapacitet: 620 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært, NFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK5.492 kr5.691 krKøb
2Proshop DK5.833 kr5.833 krKøb
3CompuMail DK5.985 kr5.985 krKøb
4Officely.dk6.570,31 kr6.570,31 krKøb
5Dustin DK7.249 kr7.335,25 krKøb
6Boligcenter DK7.599 kr7.599 krKøb
7Vivas DK7.619 kr8.818 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother HL-L9470CDN - Printer - farve - Duplex - laser - A4 - 2400 x 600 dpi - op til 40 spm (mono) / op til 40 spm (farve) - kapacitet: 620 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært, NFC

PriceData har fulgt prisen på Brother HL-L9470CDN - Printer - farve - Duplex - laser - A4 - 2400 x 600 dpi - op til 40 spm (mono) / op til 40 spm (farve) - kapacitet: 620 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært, NFC i 134 dage. Laveste pris i perioden er 5.258 kr (registreret d. 13. februar 2026), højeste er 5.782 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.451 kr.

Den nuværende pris på 5.492 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 57 prisfald og 32 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Brother HL-L9470CDN - Printer - farve - Duplex - laser - A4 - 2400 x 600 dpi - op til 40 spm (mono) / op til 40 spm (farve) - kapacitet: 620 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært, NFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Brother HL-L9470CDN - Printer - farve - Duplex - laser - A4 - 2400 x 600 dpi - op til 40 spm (mono) / op til 40 spm (farve) - kapacitet: 620 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, USB vært, NFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20265.492 kr133 kr (2%)
23. maj 20265.625 kr23 kr (0%)
22. maj 20265.648 kr37 kr (1%)
21. maj 20265.611 kr119 kr (2%)
20. maj 20265.492 kr10 kr (0%)
18. maj 20265.502 kr34 kr (1%)
16. maj 20265.468 kr1 kr (0%)
14. maj 20265.469 kr23 kr (0%)
13. maj 20265.492 kr134 kr (3%)
11. maj 20265.358 kr110 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret