Gå til hovedindhold

Brother HL-L8260CDW - Printer - farve - Duplex - laser - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) - kapacitet: 300 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB vært

Pris fra 2.564 krtil 3.999 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.435 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.279 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Brother HL-L8260CDW - Printer - farve - Duplex - laser - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) - kapacitet: 300 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB vært og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2564 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother HL-L8260CDW Laser
2.564 kr
Til butik
Brother HL-L8260CDW Laser billede

Produktinformation

Brother HL-L8260CDW - Printer - farve - Duplex - laser - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) - kapacitet: 300 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB vært

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Artikel nr.: HLL8260CDWZW1
EAN: 4977766774154
Varenr.: 992355482
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L8260CDW - Printer - farve - Duplex - laser - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) - kapacitet: 300 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB vært
2.672 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L8260CDW - Color Laser - A4 Duplex - 31 ppm - Farve - Laser
2.904 kr
Til butik
Brother HL-L8260CDW - Color Laser - A4 Duplex - 31 ppm - Farve - Laser billede

Produktinformation

Printer leverer farve-laserudskrifter med op til 31 spm, automatisk duplex, op til 2400 x 600 dpi og kablet samt trådløs netværksforbindelse. HL-L8260CDW kombinerer hurtig farveudskrivning med mobil- og netværksklar tilslutning til travle kontorer. Udskrivningshastighed: op til 31 spm Opløsning: 2400 x 600 dpi Duplex: automatisk tosidet udskrivning Tilslutning: USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n) og AirPrint Papirkapacitet: 300 ark (250 + 50) Sprog: PostScript 3, PCL 6, XPS, PDF 1.7 Understøtter kuverter, etiketter og forskellige papirtyper og sikrer stabil mediehåndtering samt netværksudskrift til mindre arbejdsgrupper.

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Printer
Artikel nr.: HLL8260CDWZW1
EAN: 4977766774154
Varenr.: 2589332
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Hl-l8260cdw
2.924 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Laserprinter Brother Hl-l8260cdw
2.993,75 kr
Til butik
Gå til Officely.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
HL-L8260CDW colour laser printer
3.314,06 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Brother HL-L8260CDW Laser
3.520 kr
Til butik
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Brother HL-L8260CDW Farvelaser Printer
3.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L8260CDW - Printer - farve - Duplex - laser - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) - kapacitet: 300 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB vært koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L8260CDW - Printer - farve - Duplex - laser - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) - kapacitet: 300 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB vært koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.564 kr2.564 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.672 kr2.741 krKøb
3Proshop DK2.904 kr2.904 krKøb
4Dustin DK2.924 kr3.010,25 krKøb
5Hertels Boresko2.993,75 kr2.993,75 krKøb
6Officely.dk3.314,06 kr3.314,06 krKøb
7Teknikproffset DK3.520 kr3.669 krKøb
8Tonerland.dk3.999 kr3.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother HL-L8260CDW - Printer - farve - Duplex - laser - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) - kapacitet: 300 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB vært

PriceData har fulgt prisen på Brother HL-L8260CDW - Printer - farve - Duplex - laser - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) - kapacitet: 300 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB vært i 185 dage. Laveste pris i perioden er 2.179 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 2.564 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.238 kr.

Den nuværende pris på 2.564 kr er 15% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Brother HL-L8260CDW - Printer - farve - Duplex - laser - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) - kapacitet: 300 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB vært. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Brother HL-L8260CDW - Printer - farve - Duplex - laser - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 31 spm (mono) / op til 31 spm (farve) - kapacitet: 300 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB vært de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.564 kr285 kr (13%)
31. mar. 20262.279 kr30 kr (1%)
3. mar. 20262.249 kr68 kr (3%)
1. mar. 20262.181 kr49 kr (2%)
27. feb. 20262.230 kr49 kr (2%)
26. feb. 20262.181 kr49 kr (2%)
24. feb. 20262.230 kr47 kr (2%)
23. feb. 20262.183 kr1 kr (0%)
22. feb. 20262.182 kr47 kr (2%)
21. feb. 20262.229 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret