Gå til hovedindhold

Brother HL-L5000D - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 40 spm - kapacitet: 300 ark - parallel, USB 2.0

Pris fra 1.763 krtil 2.679 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 916 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.658 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Brother HL-L5000D - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 40 spm - kapacitet: 300 ark - parallel, USB 2.0 og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1763 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L5000D - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 40 spm - kapacitet: 300 ark - parallel, USB 2.0
1.763 kr
Til butik
Brother HL-L5000D - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 40 spm - kapacitet: 300 ark - parallel, USB 2.0 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Sort-hvid printere
Farve: 1
Artikel nr.: HLL5000DZW1
EAN: 4977766753289
Varenr.: 1448454
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L5000D Mono Laser Printer - Monokrom - Laser
1.837 kr
Til butik
Brother HL-L5000D Mono Laser Printer - Monokrom - Laser billede

Produktinformation

Printer med monokrom laserudskrift, automatisk duplexudskrivning, op til 40 ppm på A4 (42 ppm Letter) og en papirkapacitet på 300 ark. Denne kompakte kontorprinter leverer pålidelige monokrome udskrifter ved 1200 x 1200 dpi, understøtter højkapacitets toner og tilbyder enkel USB 2.0- og paralleltilslutning for nem integration i eksisterende arbejdsgange. Udskriftshastighed: op til 40 ppm (A4) / op til 42 ppm (Letter) Opløsning: 1200 x 1200 dpi Papirkapacitet: 250-siders indførsel + 50-siders universel (300 i alt) Duplex: automatisk to-sidet udskrivning (op til 20 ppm duplex) Tilslutning: USB 2.0 og parallelle interfaces Første side: 7,2 sekunder til første monokrome side Anbefalet volumen: 3500 sider/måned Tonerudbytte: én sort toner op til 2000 sider Praktisk for små kontorer, der har brug for stabil monokrom ydelse, automatisk duplex og lav-vedligeholdelses, høj-udbytte forbrugsstoffer for uafbrudte dokumentarbejdsgange.

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Printer
Artikel nr.: HLL5000DZW1
EAN: 4977766753289
Varenr.: 2546231
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother HL-L5000D Laser
1.899 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Hl-l5000d
1.999 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Laserprinter Brother Hl-l5000d
2.118,75 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Laserprinter Brother HL-L5000D S/H med duplex (A4/Legal)
-15%2.199 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Laserprinter Brother HL-L5000D S/H med duplex (A4/Legal)
-15%2.219 kr
Før 2.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Brother HL-L5000D Laserskrivare
2.276 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Brother HL-L5000D Laser
2.679 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L5000D - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 40 spm - kapacitet: 300 ark - parallel, USB 2.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L5000D - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 40 spm - kapacitet: 300 ark - parallel, USB 2.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.763 kr1.832 krKøb
2Proshop DK1.837 kr1.837 krKøb
3CompuMail DK1.899 kr1.899 krKøb
4Dustin DK1.999 kr2.085,25 krKøb
5Hertels Boresko2.118,75 kr2.118,75 krKøb
6Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
7Vivas DK2.219 kr2.269 krKøb
8Teknikproffset DK2.276 kr2.355 krKøb
9Ultrashop2.679 kr2.679 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother HL-L5000D - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 40 spm - kapacitet: 300 ark - parallel, USB 2.0

PriceData har fulgt prisen på Brother HL-L5000D - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 40 spm - kapacitet: 300 ark - parallel, USB 2.0 i 147 dage. Laveste pris i perioden er 1.612 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 1.851 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.730 kr.

Den nuværende pris på 1.763 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Brother HL-L5000D - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 40 spm - kapacitet: 300 ark - parallel, USB 2.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Brother HL-L5000D - Printer - S/H - Duplex - laser - A4/Legal - 1200 x 1200 dpi - op til 40 spm - kapacitet: 300 ark - parallel, USB 2.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.763 kr27 kr (2%)
20. maj 20261.790 kr6 kr (0%)
18. maj 20261.784 kr7 kr (0%)
15. maj 20261.791 kr33 kr (2%)
14. maj 20261.758 kr3 kr (0%)
13. maj 20261.755 kr4 kr (0%)
12. maj 20261.759 kr3 kr (0%)
10. maj 20261.756 kr40 kr (2%)
8. maj 20261.796 kr33 kr (2%)
7. maj 20261.829 kr38 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret