Gå til hovedindhold

Brother HL-L8240CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0, NFC

Pris fra 2.754 krtil 3.699 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 945 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.365 kr 11. maj

Sammenlign priser på Brother HL-L8240CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0, NFC og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2754 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother HL-L8240CDW LED
2.754 kr
Til butik
Brother HL-L8240CDW LED billede

Produktinformation

Brother HL-L8240CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n), NFC

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Artikel nr.: HLL8240CDWRE1
EAN: 4977766823845
Varenr.: 1001629865
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L8240CDW - Color LED - A4 Duplex - 30 ppm - Farve - LED
2.936 kr
Til butik
Brother HL-L8240CDW - Color LED - A4 Duplex - 30 ppm - Farve - LED billede

Produktinformation

Printer leverer op til 30 spm farve LED-udskrift, automatisk duplex samt Gigabit LAN og Wi‑Fi. Brother HL-L8240CDW er en arbejdsgruppe farve-LED-printer designet til stabil kontorbrug og kombinerer hurtig udskrivning med fleksibel mediehåndtering. Udskrivningshastighed: op til 30 spm Teknologi: Farve-LED Opløsning: 600 x 600 dpi Tilslutning: Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0, NFC Papirhåndtering: 250-arks inputbakke og 30-arks universalbakke Duplex: Automatisk duplexudskrivning Anbefalet månedligt volumen: Op til 4000 sider Indbygget netværk og NFC gør delt udskrivning enkel for små teams og holder den daglige drift effektiv.

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Printer
Artikel nr.: HLL8240CDWRE1
EAN: 4977766823845
Varenr.: 3203370
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L8240CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0, NFC
2.959 kr
Til butik
Gå til Officely.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
HL-L8240CDW LED colorlaser printer
2.992,19 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Hl-l8240cdw A4
3.124 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Laserprinter Brother HL-L8240CDW farve A4 med Wi‑Fi
-11%3.199 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Laserprinter Brother HL-L8240CDW farve A4 med Wi‑Fi
-11%3.219 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Brother HL-L8240CDW LED
3.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L8240CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0, NFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L8240CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0, NFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.754 kr2.754 krKøb
2Proshop DK2.936 kr2.936 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.959 kr3.028 krKøb
4Officely.dk2.992,19 kr2.992,19 krKøb
5Dustin DK3.124 kr3.210,25 krKøb
6Boligcenter DK3.199 kr3.199 krKøb
7Vivas DK3.219 kr3.458 krKøb
8Ultrashop3.699 kr3.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother HL-L8240CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0, NFC

PriceData har fulgt prisen på Brother HL-L8240CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0, NFC i 164 dage. Laveste pris i perioden er 2.349 kr (registreret d. 9. februar 2026), højeste er 2.768 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.422 kr.

Den nuværende pris på 2.754 kr er 14% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Brother HL-L8240CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0, NFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Brother HL-L8240CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - Gigabit LAN, Wi-Fi(n), USB 2.0, NFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20262.754 kr14 kr (1%)
30. maj 20262.768 kr132 kr (5%)
29. maj 20262.636 kr83 kr (3%)
28. maj 20262.553 kr11 kr (0%)
22. maj 20262.564 kr4 kr (0%)
21. maj 20262.568 kr107 kr (4%)
20. maj 20262.461 kr87 kr (4%)
16. maj 20262.374 kr2 kr (0%)
15. maj 20262.376 kr41 kr (2%)
14. maj 20262.417 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret