Gå til hovedindhold

Brother HL-L8230CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 24 spm (mono) / op til 24 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), NFC

Pris fra 2.419 krtil 3.717 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.298 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.993,31 kr 18. maj

Sammenlign priser på Brother HL-L8230CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 24 spm (mono) / op til 24 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), NFC og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2419 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother HL-L8230CDW LED
2.419 kr
Til butik
Brother HL-L8230CDW LED billede

Produktinformation

Brother HL-L8230CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 600 x 600 dpi - op til 30 spm (mono) / op til 30 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, Wi-Fi(n)

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Artikel nr.: HLL8230CDWRE1
EAN: 4977766823814
Varenr.: 1001629864
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L8230CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 24 spm (mono) / op til 24 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), NFC
2.460 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother HL-L8230CDW Color LED Laser Printer - Farve - LED
2.536 kr
Til butik
Brother HL-L8230CDW Color LED Laser Printer - Farve - LED billede

Produktinformation

Printer, farve-LED-laser med automatisk duplex, understøtter A4/Legal, 600 x 600 dpi, 250-arks indføringskapacitet og USB 2.0 samt Wi‑Fi-tilslutning. Kompakt skrivebordsdesign leverer stille, pålidelig udskrivning og generøs papirhåndtering; Brother Color LED Printer er egnet til travle hjem og små kontorer. Print technology: LED color laser Opløsning: 600 x 600 dpi Duplex: Automatisk tosidet udskrivning op til 12 ipm Papirhåndtering: 250-arks indføringsbakke plus 30-arks universalbakke Tilslutning: USB 2.0, Wi‑Fi (Wi‑Fi n) og AirPrint Anbefalet månedligt volumen: Op til 4000 sider Certificeret til Blue Angel, ENERGY STAR og Nordic Swan-miljømærket, hvilket opfylder disse miljøstandarder.

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Printer
Artikel nr.: HLL8230CDWRE1
EAN: 4977766823814
Varenr.: 3200205
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Hl-l8230cdw A4
2.849 kr
Til butik
Gå til Officely.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
HL-L8230CDW LED colorlaser printer
2.942,19 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Farvelaserprinter Brother HL-L8230CDW - A4, 30 sider/min, duplex, Wi‑Fi
-11%3.099 kr
Før 3.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Farvelaserprinter Brother HL-L8230CDW - A4, 30 sider/min, duplex, Wi‑Fi
-11%3.119 kr
Før 3.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Brother HL-L8230CDW LED
3.329 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Brother HL-L8230CDW trådløs LED-farveprinter
3.717 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L8230CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 24 spm (mono) / op til 24 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), NFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother HL-L8230CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 24 spm (mono) / op til 24 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), NFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.419 kr2.419 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.460 kr2.529 krKøb
3Proshop DK2.536 kr2.536 krKøb
4Dustin DK2.849 kr2.935,25 krKøb
5Officely.dk2.942,19 kr2.942,19 krKøb
6Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
7Vivas DK3.119 kr3.358 krKøb
8Ultrashop3.329 kr3.329 krKøb
9Teknikproffset DK3.717 kr3.796 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother HL-L8230CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 24 spm (mono) / op til 24 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), NFC

PriceData har fulgt prisen på Brother HL-L8230CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 24 spm (mono) / op til 24 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), NFC i 152 dage. Laveste pris i perioden er 1.993,31 kr (registreret d. 18. maj 2026), højeste er 2.436 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.264 kr.

Den nuværende pris på 2.419 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for Brother HL-L8230CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 24 spm (mono) / op til 24 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), NFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for Brother HL-L8230CDW - Printer - farve - Duplex - LED - A4/Legal - 2400 x 600 dpi - op til 24 spm (mono) / op til 24 spm (farve) - kapacitet: 250 ark - USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), NFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20262.419 kr17 kr (1%)
23. maj 20262.436 kr66 kr (3%)
22. maj 20262.370 kr149 kr (7%)
21. maj 20262.221 kr227,69 kr (11%)
18. maj 20261.993,31 kr157,69 kr (7%)
17. maj 20262.151 kr81 kr (4%)
16. maj 20262.232 kr81 kr (4%)
15. maj 20262.151 kr81 kr (4%)
14. maj 20262.232 kr107 kr (5%)
13. maj 20262.125 kr27 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret