Gå til hovedindhold

Bosch Group Bosch Serie | 4 HBA514BB3 - Ovn - til indbygning - niche - bredde: 56 cm - dybde: 55 cm - højde: 58.5 cm - med selv-rengøring - Klasse A+ - sort

Bosch GroupOvneEAN: 4242005464425
Pris fra 2.799 krtil 3.849 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.050 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bosch Serie | 4 HBA514BB3 - Ovn - til indbygning - niche - bredde: 56 cm - dybde: 55 cm - højde: 58.5 cm - med selv-rengøring - Klasse A+ - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2799 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Indbygningsovn Bosch Serie 4 HBA514BB3 - 71 l - sort
-7%2.799 kr
Før 3.024 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Indbygningsovn Bosch Serie 4 HBA514BB3 - 71 l - sort billede

Produktinformation

Fordele ved indbygningsovn i sortGør hverdagsmad nem og jævn med Bosch Serie 4 HBA514BB3. Den rummelige elektriske ovn på 71 l giver plads til alt fra sprøde pizzaer til søndagsstegen. Med 3D Hot Air fordeles varmen effektivt på flere niveauer, så dine retter bliver tilberedt ensartet. De indtrækkelige drejeknapper, LED-display og frontbetjening gør styringen enkel, mens den sorte front med aluminiumsgreb passer elegant ind i det moderne køkken.Smart betjening og hverdagsklar komfortVælg mellem over-/undervarme, varmluft, fuldfladegrill og mere - inklusive Pizza-funktion og hurtig opvarmning. Ovnlågen åbner nedad og har kølig front, og en køleblæser hjælper med at holde ydersiden behagelig. Indvendigt giver 5 rilleniveauer fleksibilitet til bageplader og rist. Hydrolytisk selvrens gør rengøringen lettere - tilsæt vand og lad ovnen gøre arbejdet.Type: Elektrisk indbygningsovnNettokapacitet: 71 lFunktioner: 3D Hot Air, HotAir Gentle, over-/undervarme, undervarme, fuldfladegrill, konventionel tilberedning, pizza-funktion, hurtig opvarmningTemperatur: 50 – 275 °CBetjening: Touch og drejeknapper (indtrækkelige), LED-displayDør: Klaplåge, kølig dør, glasBelysning: Halogen, 1 lampeSikkerhed: Børnelås, restvarmeindikatorRilleniveauer: 5Rengøring: Hydrolytisk selvrensIndbygning (H × B × D): 59,5 × 56 – 56,8 × 55 cmProduktmål (H × B × D): 59,5 × 59,4 × 54,8 cmVægt: 31,2 kgTilslutning: 3.400 W, 220 – 240 V, 50 – 60 Hz, 16 A, stiktype F, ledning 1,2 mEnergieffektivitet (EEI): 81,2; Forbrug: 0,94 kWh (over-/undervarme), 0,69 kWh (varmluft)Placering: IndbygningFarve: Sort; Greb: Aluminium, sortMedfølger: 1 bageplade og rist...

Produktspecifikationer

Mærke: BOSCH
Kategori: Indbygningsovne
Vægt: 59.69g
EAN: 4242005464425
Varenr.: 1897993
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Indbygningsovn Bosch Serie 4 HBA514BB3 - 71 l - sort
-7%2.819 kr
Før 3.044 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Indbygningsovn Bosch Serie 4 HBA514BB3 - 71 l - sort billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BOSCH
Kategori: Indbygningsovne
Vægt: 59.69g
EAN: 4242005464425
Varenr.: 1897993
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch Serie | 4 Sort Elektrisk ovn 71liter Klasse A+ Ovn
3.677 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Serie | 4 HBA514BB3 - Ovn - til indbygning - niche - bredde: 56 cm - dybde: 55 cm - højde: 58.5 cm - med selv-rengøring - Klasse A+ - sort
3.688 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch Serie | 4 Sort Elektrisk ovn 71liter Klasse A+ Ovn
3.849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Serie | 4 HBA514BB3 - Ovn - til indbygning - niche - bredde: 56 cm - dybde: 55 cm - højde: 58.5 cm - med selv-rengøring - Klasse A+ - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Serie | 4 HBA514BB3 - Ovn - til indbygning - niche - bredde: 56 cm - dybde: 55 cm - højde: 58.5 cm - med selv-rengøring - Klasse A+ - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.799 kr2.799 krKøb
2Vivas DK2.819 kr4.018 krKøb
3CompuMail DK3.677 kr3.677 krKøb
4CS MEGASTORE DK3.688 kr3.887 krKøb
5Ultrashop3.849 kr3.849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Serie | 4 HBA514BB3 - Ovn - til indbygning - niche - bredde: 56 cm - dybde: 55 cm - højde: 58.5 cm - med selv-rengøring - Klasse A+ - sort

PriceData har fulgt prisen på Bosch Serie | 4 HBA514BB3 - Ovn - til indbygning - niche - bredde: 56 cm - dybde: 55 cm - højde: 58.5 cm - med selv-rengøring - Klasse A+ - sort i 157 dage. Laveste pris i perioden er 2.599 kr (registreret d. 13. januar 2026), højeste er 5.965 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.387 kr.

Den nuværende pris på 2.799 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 48 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Bosch Serie | 4 HBA514BB3 - Ovn - til indbygning - niche - bredde: 56 cm - dybde: 55 cm - højde: 58.5 cm - med selv-rengøring - Klasse A+ - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Bosch Serie | 4 HBA514BB3 - Ovn - til indbygning - niche - bredde: 56 cm - dybde: 55 cm - højde: 58.5 cm - med selv-rengøring - Klasse A+ - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20262.799 kr771 kr (22%)
4. maj 20263.570 kr188 kr (6%)
2. maj 20263.382 kr11 kr (0%)
1. maj 20263.393 kr2.572 kr (43%)
29. apr. 20265.965 kr738 kr (14%)
28. apr. 20265.227 kr671 kr (15%)
26. apr. 20264.556 kr610 kr (15%)
25. apr. 20263.946 kr550 kr (16%)
22. apr. 20263.396 kr5 kr (0%)
17. apr. 20263.391 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret