Gå til hovedindhold

Bosch Serie | 6 BFL524MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - rustfrit stål

BoschOvneEAN: 4242005038732
Pris fra 2.077 krtil 3.499 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 1.422 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.039 kr 8. maj

Sammenlign priser på Bosch Serie | 6 BFL524MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - rustfrit stål og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2077 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch Serie | 6 Mikrobølgeovn Til indbygning 800W 20liter Rustfrit stål
2.077 kr
Til butik
Bosch Serie | 6 Mikrobølgeovn Til indbygning 800W 20liter Rustfrit stål billede

Produktinformation

Bosch Serie | 6 BFL524MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - rustfrit stål

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Artikel nr.: BFL524MS0
EAN: 4242005038732
Varenr.: 992820118
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Serie | 6 BFL524MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - rustfrit stål
2.258 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bosch BFL524MS0 Serie 6 mikrobølgeovn, stål
2.272 kr
Til butik
Bosch BFL524MS0 Serie 6 mikrobølgeovn, stål billede

Produktinformation

Kylling, kød, fisk, gryderetter eller grøntsager. Du skal blot sætte maden i ovnen, og så kan du vælge det passende automatiske program fra AutoPilot-menuen. Mål L x B x H (mm): 382 x 594 x 317, Mikrobølgeovn til møbelinstallation med en åbning på 38 cm. Kylling, kød, fisk, gryderetter eller grøntsager: AutoPilot tilbereder den perfekte ret. Du skal blot sætte maden ind i ovnen, så kan du vælge det passende automatiske program i AutoPilot-menuen. Tilføj blot vægten af fisken eller kødet, og tryk på "Start". Så starter AutoPilot og bestemmer tilberedningstilstand, temperatur og tilberedningstid. Den slukker også for ovnen, når tilberedningstiden er slut. Da nogle retter, der tilberedes med AutoPilot, kræver brug af ovnfade med låg, forbliver ovnen også ren. Madlavning kunne ikke være nemmere. Tekniske specifikationer, Mikrobølgefunktion: Spar tid på madlavning, optøning og opvarmning. AutoPilot 7 - få succes med flere retter takket være 7 automatiske programmer. Elektronisk døråbning med berøringskontakt. Kontrol via LED-display: nem og behagelig at bruge. Ovnkapacitet: 20 l, Maks. effekt: 800 W maks. effekt: 800 W, maks. effektniveauer: 90 W, 180 W, 360 W, 600 W, 800 W, AutoPilot-programmer4 afrimningsprogrammer og 3 tilberedningsprogrammer, Hukommelsesfunktion (1), LED-display, Drejeknapper, Push-in-betjening, TouchControl, Cylinderbetjening, Luge, der kan åbnes til venstre, Brugervenligt system: hurtigt og nemt at sætte op, LED-belysning, Roterende kogeplade af glas, diameter 25,5 cm, Elektronisk ur med alarm- og timerfunktioner, Indbygget køleventilator, Strømindgang: 1270 W, Nødvendig sikring: 10 A, Længde på netledning: 130 cm, Dybde med lugen åben 90 grader: 768 mm, Nødvendig installationsplads H x L x B (mm): 362-365 x 560-568 x 300, Produktmål H x L x S (mm): 382 x 594 x 317, Ovnens indvendige mål H x L x B (mm): 201 x 308 x 282, Nettovægt: 16,9 kg, BoschBoschRegistrer dit nye husholdningsapparat på My inden for 14 dage efter købet, og få 100 dages returret. Læs mere og registrer, MyBosch-sivustolla. Effekt 800 W, Kapacitet 20 liter, AutoPilot 7 automatiske programmer, Indbygget i væggen, Bredde 60 cm, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch
Kategori: Mikrobølgeovne
EAN: 4242005038732
Varenr.: C78077
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Serie | 6 BFL524MS0
2.334 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mikrobølgeovn til indbygning Bosch Serie 6 BFL524MS0, rustfrit stål, 20 l, 800 W
-4%2.399 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrobølgeovn til indbygning Bosch Serie 6 BFL524MS0, rustfrit stål, 20 l, 800 W
-4%2.419 kr
Før 2.519 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch BFL524MS0 - Mikroovn til indbygning
2.657 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch Serie | 6 Mikrobølgeovn Til indbygning 800W 20liter Rustfrit stål
2.749 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Bosch Indbygningsmikroovn BFL524MS0
3.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Serie | 6 BFL524MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Serie | 6 BFL524MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.077 kr2.077 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.258 kr2.457 krKøb
3Teknikproffset DK2.272 kr2.351 krKøb
4Proshop DK2.334 kr2.334 krKøb
5Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
6Vivas DK2.419 kr2.579 krKøb
7Homeshop DK2.657 kr2.657 krKøb
8Ultrashop2.749 kr2.749 krKøb
9SA-Service.dk3.499 kr3.499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Serie | 6 BFL524MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Bosch Serie | 6 BFL524MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - rustfrit stål i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.039 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 2.263 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.185 kr.

Den nuværende pris på 2.077 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 40 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 82 prisændringer for Bosch Serie | 6 BFL524MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 82 prisændringer for Bosch Serie | 6 BFL524MS0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 20 liter - 800 W - rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20262.077 kr10 kr (0%)
23. maj 20262.087 kr8 kr (0%)
19. maj 20262.079 kr33 kr (2%)
18. maj 20262.112 kr11 kr (1%)
16. maj 20262.123 kr11 kr (1%)
15. maj 20262.134 kr76 kr (4%)
13. maj 20262.058 kr19 kr (1%)
8. maj 20262.039 kr9 kr (0%)
6. maj 20262.048 kr9 kr (0%)
3. maj 20262.039 kr53 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret