Gå til hovedindhold

Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sort

BoschOvneEAN: 4242005038985
Pris fra 2.804 krtil 5.086 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 2.282 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.678 kr 31. mar.

Sammenlign priser på Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2804 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch Serie | 6 Mikrobølgeovn Til indbygning 900W 25liter Sort
2.804 kr
Til butik
Bosch Serie | 6 Mikrobølgeovn Til indbygning 900W 25liter Sort billede

Produktinformation

Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Artikel nr.: BFL554MB0
EAN: 4242005038985
Varenr.: 993480903
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bosch BFL554MB0 Serie 6 mikrobølgeovn, sort
3.090 kr
Til butik
Bosch BFL554MB0 Serie 6 mikrobølgeovn, sort billede

Produktinformation

Bosch BFL554MB0 Series 6 er en indbygningsmikrobølgeovn med en åbning på 38 cm. Optøer, opvarmer og tilbereder mad meget hurtigt. Produktmål L x B x H (mm): 382 x 594 x 388, Bosch BFL554MB0 Series 6 er en indbygningsmikrobølgeovn med en åbning på 38 cm. Den optøer, opvarmer og tilbereder mad meget hurtigt. Mikrobølgefunktion: Spar tid på madlavning, optøning og opvarmning. AutoPilot 7 - få succes med flere retter takket være 7 automatiske programmer. Elektronisk døråbning med berøringskontakt. Kontrol via LED-display: nem og behagelig at bruge. Information om produktet: Ovnkapacitet: 25 l, Maks. effekt: 900 W maks. effekt: 900 W; 5 effektniveauer: 90 W, 180 W, 360 W, 600 W, 900 W, AutoPilot automatiske programmer for nem madlavning. Forudindstillede funktioner til 7 forskellige retter, 4 afrimningsprogrammer og 3 tilberedningsprogrammer, Hukommelsesfunktion (1), LED-display, Drejeknapper, Push-in-knapper, TouchControl, Cylinder-knapper, Luge, der kan åbnes til venstre, Brugervenligt system: hurtigt og nemt at sætte op, LED-belysning, Roterende kogeplade af glas, diameter 31,5 cm, Elektronisk ur med alarm- og timerfunktioner, Indbygget køleventilator, Tekniske specifikationer: Kapacitet 25 l, Bredde: 594 mm, Højde: 382 mm, Maksimal effekt: 900 W, Åbning af luge Knap, Diameter på den roterende platform: 315 mm, Indvendigt materiale Rustfrit stål, Konstruktionstype Indbygget møbel, Type af kontrol elektronisk, Lugeåbning Trykknap, Materiale til luge Glas, Roterende platform, Diameter på den roterende platform: 315 mm, Tilsluttet belastning: 1 450 W, Længde på netledning: 130 cm, Nødvendig sikring: 10 A, Frekvens: 50 Hz, Stik type Suko-/Gardy-stik, jordet, Spænding: 220-230 V, Produktmål H x L x B (mm): 382 x 594 x 388, Ovnens indvendige mål H x L x B (mm): 208 x 328 x 369, Nødvendig installationsplads H x L x B (mm): 380-382 x 560-568 x 550, Vægt: 19 kg, BoschBoschRegistrer dit nye husholdningsapparat på My inden for 14 dage efter købet, og få 100 dages returret. Læs mere og registrer, MyBosch-sivustolla. Effekt 900 W, Kapacitet 25 l, AutoPilot 7 automatiske programmer, Indbygget i væggen, Bredde 60 cm, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch
Kategori: Mikrobølgeovne
EAN: 4242005038985
Varenr.: C78147
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Mikrobølgeovn til indbygning Bosch Serie 6 BFL554MB0 - 25 l, 900 W, sort
-8%3.299 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Mikrobølgeovn til indbygning Bosch Serie 6 BFL554MB0 - 25 l, 900 W, sort billede

Produktinformation

Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sortGenereltAftagelig drejeskive: JaDrejeskive: JaFarve: SortHulbelægning: Rustfrit stålHulrumsdimensioner: 32.8 cm x 36.9 cm x 20.8 cmKvantitet af programmer: 7Maks. mikrobølgeeffekt: 900 WMål på drejetallerken til mikrobølge: 31.5 cmMikrobølgeovn madlavningsprogrammer: 4 optønings funktioner, 3 madlavnings funktionerMikrobølgeovn volumen: 25 literModel: Til indbygningProdukttype: MikrobølgeovnIndstilliinger, styringerog indikatorerAntal af strømniveauer: 5Styringstype: Forskydelig, berøringsstyringTimer: JaDisplayType: LED-displayDiverseSikkerhedsegenskaber: Sikkerheds-autosluk til åbnet dørKraftLedningslængde: 1.3 mNominel strøm: 10 ASpænding: 220 - 230 V / 50 HzStrømforbrug: 1450 WMål og vægtBredde: 59.4 cmDybde: 36.9 cmHøjde: 38.2 cmVægt: 18 kgMål & vægt (forsendelse)Vægt (forsendelse): 20 kgMål (niche)

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Kategori: Mikrobølgeovne
Vægt: 25g
EAN: 4242005038985
Varenr.: 1837227
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Mikrobølgeovn til indbygning Bosch Serie 6 BFL554MB0 - 25 l, 900 W, sort
-8%3.319 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sort
3.581 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch Serie | 6 Mikrobølgeovn Til indbygning 900W 25liter Sort
3.779 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch BFL554MB0 - Mikroovn til indbygning
5.086 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.804 kr2.804 krKøb
2Teknikproffset DK3.090 kr3.239 krKøb
3Boligcenter DK3.299 kr3.299 krKøb
4Vivas DK3.319 kr3.479 krKøb
5CS MEGASTORE DK3.581 kr3.780 krKøb
6Ultrashop3.779 kr3.779 krKøb
7Homeshop DK5.086 kr5.086 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sort

PriceData har fulgt prisen på Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 2.678 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 5.086 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.242 kr.

Den nuværende pris på 2.804 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Bosch Serie | 6 BFL554MB0 - Mikrobølgeovn - til indbygning - 25 liter - 900 W - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20262.804 kr299 kr (10%)
19. maj 20263.103 kr189 kr (6%)
5. maj 20262.914 kr173 kr (6%)
4. maj 20263.087 kr2 kr (0%)
3. maj 20263.089 kr6 kr (0%)
2. maj 20263.095 kr16 kr (1%)
1. maj 20263.111 kr6 kr (0%)
30. apr. 20263.105 kr15 kr (0%)
28. apr. 20263.090 kr140 kr (5%)
27. apr. 20262.950 kr113 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret