Gå til hovedindhold

be quiet! Power Zone 2 Z2-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort

Pris fra 1.170 krtil 1.439 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 269 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.092 kr 8. maj

Sammenlign priser på be quiet! Power Zone 2 Z2-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1170 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! POWER ZONE 2 Strømforsyning 1000Watt
1.170 kr
Til butik
be quiet! POWER ZONE 2 Strømforsyning 1000Watt billede

Produktinformation

be quiet! POWER ZONE 2 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 200-240 V - 1000 Watt - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BP008EU
EAN: 4260052191385
Varenr.: 1003061933
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Power Zone 2 Z2-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort
1.273 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Be quiet POWER ZONE 2 1000W PSU - GEEKD.dk
1.326 kr
Til butik
Be quiet POWER ZONE 2 1000W PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! POWER ZONE 2 1000W enhed til strømforsyning 20+4 pin ATX ATX Sort be quiet! POWER ZONE 2 1000W. Total effekt: 1000 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Maksimal strøm: 1070 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel p...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: PSU
EAN: 4260052191385
Varenr.: 51628401164624
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! POWER ZONE 2 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.345 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
be quiet! Power Zone 2 1000W PSU
1.345 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Be Quiet! Power Zone 2 Atx 3.1 1000w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
-0%1.436 kr
Før 1.436,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! POWER ZONE 2 Strømforsyning 1000Watt
1.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Power Zone 2 Z2-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Power Zone 2 Z2-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.170 kr1.170 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.273 kr1.273 krKøb
3Geekd1.326 kr1.326 krKøb
4Proshop DK1.345 kr1.345 krKøb
5Komplett DK1.345 kr1.345 krKøb
6Dustin DK1.436 kr1.522,25 krKøb
7Ultrashop1.439 kr1.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Power Zone 2 Z2-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Power Zone 2 Z2-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.092 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 1.361 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.276 kr.

Den nuværende pris på 1.170 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for be quiet! Power Zone 2 Z2-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for be quiet! Power Zone 2 Z2-1000W - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1/ EPS12V 2.92 - 80 PLUS Platinum - Cybenetics Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20261.170 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.173 kr3 kr (0%)
14. maj 20261.170 kr20 kr (2%)
13. maj 20261.190 kr27 kr (2%)
9. maj 20261.217 kr125 kr (11%)
8. maj 20261.092 kr127 kr (10%)
7. maj 20261.219 kr106 kr (8%)
6. maj 20261.325 kr226 kr (21%)
3. maj 20261.099 kr151 kr (12%)
17. apr. 20261.250 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret