Gå til hovedindhold

be quiet! Power Zone 2 850W Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 1.034 krtil 1.311 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 277 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 899 kr 27. mar.

Sammenlign priser på be quiet! Power Zone 2 850W Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1034 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! POWER ZONE 2 Strømforsyning 850Watt
1.034 kr
Til butik
be quiet! POWER ZONE 2 Strømforsyning 850Watt billede

Produktinformation

be quiet! POWER ZONE 2 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 200-240 V - 850 Watt - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BP007EU
EAN: 4260052191378
Varenr.: 1003061932
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Be quiet POWER ZONE 2 850W PSU - GEEKD.dk
1.153 kr
Til butik
Be quiet POWER ZONE 2 850W PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! POWER ZONE 2 850W enhed til strømforsyning 20+4 pin ATX ATX Sort be quiet! POWER ZONE 2 850W. Total effekt: 850 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Maksimal strøm: 920 W. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på bu...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: PSU
EAN: 4260052191378
Varenr.: 51628401131856
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 850 W - be quiet! Power Zone 2, 80 PLUS Platinum, fuldt modulær
-10%1.159 kr
Før 1.289 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 850 W - be quiet! Power Zone 2, 80 PLUS Platinum, fuldt modulær billede

Produktinformation

be quiet! POWER ZONE 2 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 200-240 V - 850 Watt - sortStrømstyringAntal +12V skinne(r): 1Effektivitet: 92,3%Holdetid: 21,1 msKombineret effekt (-12V): 6 WKombineret effekt (+12 V): 849,6 WKombineret effekt (+3,3 V): 120 WKombineret effekt (+5 V): 120 WKombineret effekt (+5 VSB): 15 WMaks. udgangsstrøm (-12V): 0,5 AMaks. udgangsstrøm (+12 V): 70,8 AMaks. udgangsstrøm (+3,3 V): 20 AMaks. udgangsstrøm (+5 V): 20 AMaks. udgangsstrøm (+5 VSB): 3 AMaksimal indgangsstrøm (@ 110V): 10 AMaksimal indgangsstrøm (@ 220V): 5 AMaksimal strøm: 920 WStrøm faktor: 0,98Strømbeskyttelsesfunktioner: OverstrømOverstrømHøjspændingOverophedningKortslutningSurge & inrushLavspændingTotal effekt: 850 WVekselstrømsindgangsfrekvens: 50/60 HzVekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 VPorte & GrænsefladerAntal SATA strømstik: 7CPU P4 strømstik (4-pin): 1CPU strømstik (4+4 pin): JaEPS strømstik (8-pin): JaKabeltype: Fuldt modulærLængde på strømkabel på bundkort: 60 cmMotherboard, strømstik: 20+4 pin ATXPCI ekspres st...

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 3.33g
EAN: 4260052191378
Varenr.: 1816602
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 850 W - be quiet! Power Zone 2, 80 PLUS Platinum, fuldt modulær
-10%1.179 kr
Før 1.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Power Zone 2 850W Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.189 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! POWER ZONE 2 Strømforsyning 850Watt
1.289 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Be Quiet! Power Zone 2 Atx 3.1 850w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
-0%1.311 kr
Før 1.311,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Power Zone 2 850W Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Power Zone 2 850W Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.034 kr1.034 krKøb
2Geekd1.153 kr1.153 krKøb
3Boligcenter DK1.159 kr1.159 krKøb
4Vivas DK1.179 kr1.248 krKøb
5Proshop DK1.189 kr1.189 krKøb
6Ultrashop1.289 kr1.289 krKøb
7Dustin DK1.311 kr1.397,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Power Zone 2 850W Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Power Zone 2 850W Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 899 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 1.151 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.060 kr.

Den nuværende pris på 1.034 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 31 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for be quiet! Power Zone 2 850W Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for be quiet! Power Zone 2 850W Strømforsyning - 850 Watt - 140 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.034 kr11 kr (1%)
30. maj 20261.023 kr8 kr (1%)
29. maj 20261.031 kr10 kr (1%)
27. maj 20261.021 kr9 kr (1%)
26. maj 20261.030 kr9 kr (1%)
25. maj 20261.039 kr9 kr (1%)
24. maj 20261.048 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.056 kr1 kr (0%)
20. maj 20261.057 kr26 kr (3%)
19. maj 20261.031 kr40 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret