Gå til hovedindhold

be quiet! Dark Base Pro 901, big tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk

be quiet!ComputerkomponenterEAN: 4260052191118
Pris fra 2.235 krtil 3.119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 884 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.050 kr 28. mar.

Sammenlign priser på be quiet! Dark Base Pro 901, big tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2235 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Dark Base Pro 901 Tower ATX Hvid
2.235 kr
Til butik
be quiet! Dark Base Pro 901 Tower ATX Hvid billede

Produktinformation

be quiet! Dark Base Pro 901 - FT - ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BGW51
EAN: 4260052191118
Varenr.: 1001917313
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Dark Base Pro 901, big tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk
2.246 kr
Til butik
be quiet! Dark Base Pro 901, big tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk billede

Produktinformation

be quiet! BGW51 computeretui Tower Hvid be quiet! BGW51. Formfaktor: Tower, Type: PC, Produktfarve: Hvid. Placering af strømforsyning: Bund. Frontventiler installeret: 2x 140 mm, Understøttede diametre for frontventilatorer: 120,140 mm, Understøttede diam...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Computer Kabinet
EAN: 4260052191118
Varenr.: 51628381864272
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Base Pro 901 - Kabinet - Miditower - Hvid
2.298 kr
Til butik
be quiet! Dark Base Pro 901 - Kabinet - Miditower - Hvid billede

Produktinformation

Miditower, Extended ATX, uden strømforsyning - understøtter ATX strømforsyning (op til 325mm lang), front med 1x USB 3.2 Gen. 2 Type C, 4x USB 3.2 Type A & lyd tilslutninger, 6 x 2.5" / 2 x 3.5" / 1 x 5.25" drev pladser, vandkølingsplads: understøtter op til 420mm radiator, max CPU køler højde: 190 mm, max grafikkortlængde: 49.5 cm, medfølgende kabinetkølere: 2 x 140mm front / 1 x 140mm bag, front panel: mesh, side vindue: tempered glass, farve: hvid...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet
Artikel nr.: BGW51
EAN: 4260052191118
Varenr.: 3244188
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Dark Base Pro 901 Tower ATX Hvid
3.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Base Pro 901, big tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Base Pro 901, big tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.235 kr2.235 krKøb
2Geekd2.246 kr2.246 krKøb
3Proshop DK2.298 kr2.298 krKøb
4Ultrashop3.119 kr3.119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Dark Base Pro 901, big tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Dark Base Pro 901, big tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk i 178 dage. Laveste pris i perioden er 2.050 kr (registreret d. 28. marts 2026), højeste er 2.287 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.200 kr.

Den nuværende pris på 2.235 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for be quiet! Dark Base Pro 901, big tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for be quiet! Dark Base Pro 901, big tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.235 kr141 kr (7%)
27. maj 20262.094 kr111 kr (5%)
23. maj 20262.205 kr29 kr (1%)
20. maj 20262.234 kr16 kr (1%)
8. maj 20262.218 kr6 kr (0%)
6. maj 20262.212 kr6 kr (0%)
4. maj 20262.218 kr17 kr (1%)
3. maj 20262.235 kr31 kr (1%)
28. apr. 20262.204 kr41 kr (2%)
22. apr. 20262.163 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret