Gå til hovedindhold

Listan be quiet! Dark Base 701 - Midi-tårn - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd

ListanComputerkomponenterEAN: 4260052190661
Pris fra 920 krtil 1.529 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 609 kr (40% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på be quiet! Dark Base 701 - Midi-tårn - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 920 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
be quiet! Dark Base 701 Tower Udvidet ATX Hvid
920 kr
Til butik
be quiet! Dark Base 701 Tower Udvidet ATX Hvid billede

Produktinformation

be quiet! Dark Base 701 - Midi-tårn - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd

Produktspecifikationer

Mærke: Listan
Artikel nr.: BGW59
EAN: 4260052190661
Varenr.: 1001868552
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Base 701 - Midi-tårn - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd
954,88 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
be quiet! Dark Base 701 ATX-kabinet med vindue, hvidt
1.017 kr
Til butik
be quiet! Dark Base 701 ATX-kabinet med vindue, hvidt billede

Produktinformation

Dark Base 701-kabinettet byder på fremragende brugervenlighed, en luftstrømsoptimeret netkonstruktion og en integreret PWM- og ARGB-controller. Der medfølger tre kraftige 140 mm-blæsere. Dark Base 701, -kabinetets design garanterer fremragende brugervenlighed og nem betjening. Den åbne mesh-struktur muliggør høj luftgennemstrømning og ydeevne. Tre forudinstallerede Silent Wings 4 140 mm PWM High Speed-blæsere sikrer maksimal køling og luftcirkulation. Det integrerede PWM- og ARGB-kontrolcenter i kabinettet understøtter op til otte PWM-blæsere og to ARGB-komponenter, og blæserstyringen muliggør synkronisering med PWM-bundkortet. ARGB-belysning sammen med styringen skaber et stilfuldt udseende. Den fremragende brugervenlighed kommer også til udtryk i praktiske funktioner, såsom den alsidige bundkortplads, der muliggør en omvendt opsætning. Sidevinduet i hærdet glas giver et klart udsyn til kabinettets indre. - Maksimal luftstrøm takket være den luftgennemtrængelige konstruktion, passer perfekt til, vandkøling eller luftkøling- Tre forudinstallerede Light Wings 3 140 mm PWM High-speed-blæsere, - Brugervenligt design med nem montering af blæsere og kølere, værktøjsfri montering af drev, intelligent kabelstyring og understøttelse af, lodret grafikkort- Designet til custom-loop-vandkøling, - Integreret PWM- og ARGB-hub med plads til otte PWM-blæsere og to ekstra, ARGB-enheder - Synkroniserbare, ARGB-LED'er foran - Vindue i hærdet glas, Egenskaber: Bundkortunderstøttelse: E-ATX, XL-ATX, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX, Kabinetstype: Mid Tower, Materiale: Stål, hærdet glas, 2,5" pladser: 5 (3 medfølger), 3,5" pladser: 3 (2 medfølger), 5,25" pladser: -, Frontpanel: 2 x USB 3.2 Type-A, 1 x USB 3.2 Gen. 2 Type-C, HD Audio (Mic + Audio), Udvidelsespladser: 7 + 3, Strømforsyningsunderstøttelse: ATX PS/2, Maksimal højde på CPU-køler: 185 mm, Grafikkortets maksimale længde: 430 mm, Maksimal dybde for strømforsyning: 250 mm, Mål: 565 x 249 x 523 mm / 69,64 L, Vægt: 12,8 kg, Støvfiltre: Foran og i bunden, Kabelstyring: Kabelkanal + velcro-klæbebånd, Leveres med tre Light Wings 3 140 mm PWM HS-blæsere, Blæserpladser: Foran: 3 x 120 / 3 x 140 mm (1 x 140 mm monteret), I toppen: 3 x 120 / 3 x 140 mm (1 x 140 mm monteret), På siden: -, Bag: 1 x 120 / 1 x 140 mm (1 x 140 mm monteret), I bunden: 1 x 120 / 1 x 140 mm, Væskekølerholder: Foran: 120 / 140 / 240 / 280 / 360 mm, I loftet: 120 / 140 / 240 / 280 / 360 mm, På siden: -, Bag: 120 mm, I bunden: -, ATX / E-ATX-kabinet, Sidepanel af hærdet glas, Optimeret til luftstrøm, Integreret PWM- og ARGB-hub, Leveres med 3 x 140 mm blæsere, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: be quiet!
Kategori: Kabinet
EAN: 4260052190661
Varenr.: D40458
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC kabinet be quiet! Dark Base 701 midi-tower E-ATX - hvid
-44%1.059 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
be quiet! Dark Base 701, tower case (white) Kabinet - GEEKD.dk
1.073 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC kabinet be quiet! Dark Base 701 midi-tower E-ATX - hvid
-44%1.079 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
be quiet! Dark Base 701 - Kabinet - Kiosk - Hvid
1.244 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
be quiet! Dark Base 701 Tower Udvidet ATX Hvid
1.529 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Base 701 - Midi-tårn - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad be quiet! Dark Base 701 - Midi-tårn - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK920 kr920 krKøb
2CS MEGASTORE DK954,88 kr993,88 krKøb
3Teknikproffset DK1.017 kr1.096 krKøb
4Boligcenter DK1.059 kr1.059 krKøb
5Geekd1.073 kr1.073 krKøb
6Vivas DK1.079 kr1.129 krKøb
7Proshop DK1.244 kr1.244 krKøb
8Ultrashop1.529 kr1.529 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for be quiet! Dark Base 701 - Midi-tårn - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd

PriceData har fulgt prisen på be quiet! Dark Base 701 - Midi-tårn - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd i 181 dage. Laveste pris i perioden er 920 kr (registreret d. 18. maj 2026), højeste er 1.583 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.127 kr.

Den nuværende pris på 920 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 27 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for be quiet! Dark Base 701 - Midi-tårn - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for be quiet! Dark Base 701 - Midi-tårn - udvidet ATX - sidepanel med vindue (hærdet glas) - ingen strømforsyning (ATX / PS/2) - hvid - USB/Lyd de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026920 kr19 kr (2%)
11. maj 2026939 kr21 kr (2%)
4. maj 2026960 kr20 kr (2%)
26. apr. 2026980 kr20 kr (2%)
25. apr. 20261.000 kr147 kr (13%)
23. apr. 20261.147 kr32 kr (3%)
22. apr. 20261.115 kr20 kr (2%)
18. apr. 20261.095 kr23 kr (2%)
17. apr. 20261.072 kr49 kr (5%)
15. apr. 20261.023 kr49 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret