Gå til hovedindhold

Bosch Group Batteri Bosch ProCORE18V PERFORMANCE 8 Ah (18 V)

Bosch GroupRedskaber87% mere kraftProfessionelt håndværkEAN: 3165140952958

Bosch ProCORE 18V batteri med 8.0Ah kapacitet. 87% mere kraft end konventionelle batterier og 135% længere levetid med COOLPACK 2.0. Læs mere

Pris fra 1.091 krtil 1.604 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 513 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 824 kr 27. mar.

Sammenlign priser på Batteri Bosch ProCORE18V PERFORMANCE 8 Ah (18 V) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1091 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch ProCORE18V PERFORMANCE Batteri 8Ah
1.091 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Batteri Bosch ProCORE18V PERFORMANCE 8 Ah (18 V)
-19%1.099 kr
Før 1.349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Batteri Bosch ProCORE18V PERFORMANCE 8 Ah (18 V)
-18%1.119 kr
Før 1.369 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch BATTERI PROCORE 18V 8AH
1.137 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch ProCORE18V PERFORMANCE Batteri 8Ah
1.219 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch ProCORE18V 8.0Ah - Batteri - 1600A016GK
1.299 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional ProCORE18V 8.0Ah
1.604 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Batteri Bosch ProCORE18V PERFORMANCE 8 Ah (18 V) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Batteri Bosch ProCORE18V PERFORMANCE 8 Ah (18 V) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.091 kr1.091 krKøb
2Boligcenter DK1.099 kr1.099 krKøb
3Vivas DK1.119 kr1.188 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.137 kr1.137 krKøb
5Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb
6Homeshop DK1.299 kr1.299 krKøb
7Proshop DK1.604 kr1.604 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch ProCORE 18V 8.0Ah

Bosch Group

Bosch ProCORE 18V batteri med 8.0Ah kapacitet. 87% mere kraft end konventionelle batterier og 135% længere levetid med COOLPACK 2.0.

• bosch batteri
• 18v batteri
• procore
• elværktøj batteri
• akku
• Professionelt håndværk
• 87% mere kraft

Beskrivelse

Bosch ProCORE 18V 8.0Ah er et højeffektivt lithium-ion batteri til professionelle håndværkere og ambitiøse gør-det-selv folk. Med den nyeste celleteknologi og Boschs intelligente batteristyring leverer dette batteri 87% mere kraft sammenlignet med konventionelle batterier, hvilket svarer til en ledningsdrevet effekt på 1.600 Watt. COOLPACK 2.0-teknologien sikrer optimal varmestråling og forlænger batteriets levetid med 135% sammenlignet med standardbatterier. Batteriet er fuldt kompatibelt med alle Bosch Professional 18V værktøjer og ladere siden 2008, hvilket gør det til en ideel opgradering eller erstatning. Den hurtige opladningstid på kun 32 minutter til 80% kapacitet sikrer minimal nedetid på arbejdspladsen. Dette robuste batteri er perfekt til krævende opgaver som boring, skæring og skruning.

Specifikationer

vægt:1.0 kg
kapacitet:8.0Ah
spænding:18V
teknologi:Lithium-ion
kølesystem:COOLPACK 2.0
kompatibilitet:Alle Bosch Professional 18V værktøjer
kraft_forbedring:87% mere end konventionelle
opladningstid_80:32 minutter
batteri_indikator:5 LED display
opladningstid_100:51 minutter
levetid_forbedring:135% længere end standard

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er batteriet kompatibelt med ældre Bosch værktøj?

Ja, ProCORE batterier er kompatible med alle Bosch Professional 18V værktøjer og ladere siden 2008.

Hvor lang tid tager det at oplade batteriet?

Med GAL 1880 CV lader tager det 32 minutter til 80% og 51 minutter til 100% opladning.

Hvad er COOLPACK 2.0 teknologi?

COOLPACK 2.0 forhindrer overophedning og giver 135% længere batterilevetid end standardbatterier.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Batteri Bosch ProCORE18V PERFORMANCE 8 Ah (18 V)

PriceData har fulgt prisen på Batteri Bosch ProCORE18V PERFORMANCE 8 Ah (18 V) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 808 kr (registreret d. 21. december 2025), højeste er 1.219 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 965 kr.

Den nuværende pris på 1.091 kr er 13% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 85 prisændringer for Batteri Bosch ProCORE18V PERFORMANCE 8 Ah (18 V). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 85 prisændringer for Batteri Bosch ProCORE18V PERFORMANCE 8 Ah (18 V) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.091 kr128 kr (11%)
30. maj 20261.219 kr60 kr (5%)
28. maj 20261.159 kr22 kr (2%)
27. maj 20261.137 kr46 kr (4%)
26. maj 20261.091 kr136 kr (14%)
25. maj 2026955 kr191 kr (17%)
24. maj 20261.146 kr8 kr (1%)
23. maj 20261.154 kr63 kr (6%)
22. maj 20261.091 kr72 kr (6%)
21. maj 20261.163 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret