Gå til hovedindhold

Bosch Batteri ProCORE 18V 4.0 Ah Professional - 1600A016GB Batteri

BoschRedskaberCOOLPACK 2.0 teknologiProfessionelt håndværkEAN: 3165140952873

Bosch ProCORE 18V 4.0Ah Professional batteri med avanceret COOLPACK 2.0 teknologi. Kompakt og let design med 135% længere levetid end standard batterier. Læs mere

Pris fra 464 krtil 1.015,63 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 551,63 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 441 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Bosch Batteri ProCORE 18V 4.0 Ah Professional - 1600A016GB Batteri og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 464 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch ProCORE18V COMPACT Batteri 4Ah
464 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch BATTERI PROCORE 18V 4AH - SOLO
486 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch ProCORE18V COMPACT Batteri 4Ah
619 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch ProCore batteri 18V 4,0Ah
689 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Batteri ProCORE 18V 4.0 Ah Professional - 1600A016GB Batteri
710 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional ProCORE18V 4.0Ah
765 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BATTERI PROCORE 18V 4AH
1.015,63 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Batteri ProCORE 18V 4.0 Ah Professional - 1600A016GB Batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Batteri ProCORE 18V 4.0 Ah Professional - 1600A016GB Batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK464 kr464 krKøb
2CS MEGASTORE DK486 kr525 krKøb
3Ultrashop619 kr619 krKøb
4LavprisVærktøj689 kr689 krKøb
5Homeshop DK710 kr710 krKøb
6Proshop DK765 kr804 krKøb
7EL-GROSSISTEN1.015,63 kr1.015,63 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch ProCORE 18V 4.0Ah Professional

Bosch

Bosch ProCORE 18V 4.0Ah Professional batteri med avanceret COOLPACK 2.0 teknologi. Kompakt og let design med 135% længere levetid end standard batterier.

• bosch batteri
• 18v batteri
• procore
• professional batteri
• håndværker batteri
• elværktøj batteri
• coolpack
• lithium batteri
• Professionelt håndværk
• COOLPACK 2.0 teknologi

Beskrivelse

Bosch ProCORE 18V 4.0Ah Professional er et kraftfuldt lithium-ion batteri designet til professionelle håndværkere. Med den nyeste celleteknologi leverer det samme ydeevne som standard 4.0Ah batterier, men i et meget mere kompakt og let design på kun 515 gram. COOLPACK 2.0 teknologien forhindrer overophedning og sikrer 135% længere batterilevetid sammenlignet med standard batterier. Batteriet er 100% kompatibelt med alle Bosch Professional 18V elværktøjer og ladere siden 2008 gennem Flexible Power System. Perfekt til intensive arbejdsopgaver hvor pålidelig strømforsyning og lang driftstid er afgørende. Ideelt til professionelle håndværkere som kræver maksimal ydeevne i et kompakt format.

Specifikationer

vægt:515g
garanti:3 år
levetid:135% længere end standard
kapacitet:4.0Ah
teknologi:COOLPACK 2.0
celleteknologi:Li-ion
kompatibilitet:Alle Bosch Professional 18V
ladeegenskaber:Hurtig opladning
batterispænding:18V
temperaturkontrol:Overophedningsbeskyttelse

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er batteriet kompatibelt med alle Bosch Professional 18V værktøjer?

Ja, batteriet er 100% kompatibelt med alt nyt og eksisterende Bosch Professional 18V elværktøj og ladere gennem Flexible Power System.

Hvad er COOLPACK 2.0 teknologi?

COOLPACK 2.0 teknologi forhindrer overophedning af batteriet og sikrer 135% længere levetid sammenlignet med standard batterier.

Hvor meget vejer batteriet?

Batteriet vejer kun 515 gram, hvilket gør det meget lettere end traditionelle 4.0Ah batterier uden at gå på kompromis med ydeevnen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Batteri ProCORE 18V 4.0 Ah Professional - 1600A016GB Batteri

PriceData har fulgt prisen på Bosch Batteri ProCORE 18V 4.0 Ah Professional - 1600A016GB Batteri i 182 dage. Laveste pris i perioden er 423 kr (registreret d. 28. december 2025), højeste er 679 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 504 kr.

Den nuværende pris på 464 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 25% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for Bosch Batteri ProCORE 18V 4.0 Ah Professional - 1600A016GB Batteri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for Bosch Batteri ProCORE 18V 4.0 Ah Professional - 1600A016GB Batteri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026464 kr3 kr (1%)
28. maj 2026467 kr57 kr (11%)
17. maj 2026524 kr1 kr (0%)
15. maj 2026523 kr51 kr (11%)
14. maj 2026472 kr51 kr (10%)
13. maj 2026523 kr1 kr (0%)
9. maj 2026524 kr85 kr (14%)
6. maj 2026609 kr10 kr (2%)
3. maj 2026619 kr2 kr (0%)
2. maj 2026621 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret