Gå til hovedindhold

Børma Rep.sæt t 18 mm tud - A1. A2. Active. Cerasprint. Skanmix. Minilux(Udg.)

BørmaSanitetKomplet med værktøjArmatur reparation og vedligeholdelseEAN: 5708559022553

Komplet Børma reparationssæt til 18mm tud med O-ringe og svingtudsbegrænser. Passer til A1, A2, A5 og Minilux serier. Inkl. pinolskrue og servicenøgle. Læs mere

Pris fra 61 krtil 83,75 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 22,75 kr (27% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Børma Rep.sæt t 18 mm tud - A1. A2. Active. Cerasprint. Skanmix. Minilux(Udg.) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 61 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Børma reparationssæt til 18 mm tud
61 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Børma Rep.sæt t 18 mm tud - A1. A2. Active. Cerasprint. Skanmix. Minilux(Udg.)
64 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Børma Komplet reparationssæt t/18 mm tud
69 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Brma minilux reperationsst til svingtud
70,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Børma reperationssæt til 18 mm tud A2, A1 mfl.
73,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Børma Rep.sæt t 18 mm tud A1. A2. Active. Cerasprint. Skanmix. Minilux(Udg.)
79 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Børma Minilux reperationssæt til svingtud
83,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Børma Rep.sæt t 18 mm tud - A1. A2. Active. Cerasprint. Skanmix. Minilux(Udg.) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Børma Rep.sæt t 18 mm tud - A1. A2. Active. Cerasprint. Skanmix. Minilux(Udg.) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS61 kr61 krKøb
2CS MEGASTORE DK64 kr103 krKøb
3BilligVVS DK69 kr69 krKøb
4WATTOO.DK70,5 kr70,5 krKøb
5vvsfittings.dk73,75 kr73,75 krKøb
6Elvvs.dk79 kr79 krKøb
7VVS.dk83,75 kr83,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Børma Reparationssæt til 18mm Tud - A1/A2/Minilux Serier

Børma

Komplet Børma reparationssæt til 18mm tud med O-ringe og svingtudsbegrænser. Passer til A1, A2, A5 og Minilux serier. Inkl. pinolskrue og servicenøgle.

• Armatur reparation og vedligeholdelse
• Komplet med værktøj

Beskrivelse

Børma reparationssæt er den komplette løsning til vedligeholdelse af dit 18mm armatur. Sættet indeholder alle nødvendige komponenter inklusiv O-ringe og svingtudsbegrænser, som sikrer optimal funktionalitet og tæthed. Kompatibel med populære Børma serier som A1, A2, A5 og Minilux, hvilket gør det til en alsidig reservedel. Pinolskrue og servicenøgle følger med for nem installation. Med danske Børma kvalitet og præcision får du lang holdbarhed og pålidelig ydeevne. Ideel til professionelle VVS-installatører og gør-det-selv entusiaster der ønsker kvalitetsreparationer. Produktet sikrer optimal vandforsyning og minimerer risiko for lækager.

Specifikationer

Type:Reparationssæt til tud
Vægt:0.022 kg
Mærke:Ideal Standard & Børma
Indhold:O-ringe, svingtudsbegrænser, pinolskrue, servicenøgle
Diameter:18 mm
Produktgruppe:Armatur reservedele
Kompatibilitet:A1, A2, A5, Minilux serier
Leverandør nr.:F960023NU

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke Børma armaturserier passer dette reparationssæt til?

Reparationssættet passer til A1, A2, A5 og Minilux serier fra Børma. Det er specifikt designet til 18mm tud på disse populære armaturtyper.

Hvad indeholder reparationssættet?

Sættet indeholder O-ringe, svingtudsbegrænser til 18mm tud, plus pinolskrue og servicenøgle for nem installation. Alt hvad du behøver for en komplet reparation.

Kan jeg selv installere dette reparationssæt?

Ja, sættet er designet til både professionelle og gør-det-selv installation. Servicenøglen og pinolskruen gør arbejdet lettere og mere præcist.

Hvor holdbart er dette Børma reparationssæt?

Med Ideal Standard & Børma kvalitet får du lang holdbarhed og pålidelig funktion. O-ringene sikrer optimal tæthed og minimerer fremtidige lækageproblemer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Børma Rep.sæt t 18 mm tud - A1. A2. Active. Cerasprint. Skanmix. Minilux(Udg.)

PriceData har fulgt prisen på Børma Rep.sæt t 18 mm tud - A1. A2. Active. Cerasprint. Skanmix. Minilux(Udg.) i 167 dage. Laveste pris i perioden er 59 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 70 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 64 kr.

Den nuværende pris på 61 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Børma Rep.sæt t 18 mm tud - A1. A2. Active. Cerasprint. Skanmix. Minilux(Udg.). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Børma Rep.sæt t 18 mm tud - A1. A2. Active. Cerasprint. Skanmix. Minilux(Udg.) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202661 kr3 kr (5%)
1. jun. 202664 kr3 kr (5%)
30. maj 202661 kr1 kr (2%)
26. maj 202662 kr2 kr (3%)
24. maj 202664 kr2 kr (3%)
17. maj 202662 kr1,13 kr (2%)
16. maj 202663,13 kr1,13 kr (2%)
12. maj 202662 kr1,13 kr (2%)
11. maj 202663,13 kr1,13 kr (2%)
18. apr. 202662 kr7 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret