Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B850-E WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

ASUSBundkortEAN: 4711387987544
Pris fra 1.452 krtil 1.779 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 327 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.448 kr 24. maj

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B850-E WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1452 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B850-E WIFI ATX Socket AM5 AMD B850
1.452 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B850-E WIFI ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B850-E WIFI - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB-C 3.2 Gen 2x2, USB4 - Wi-Fi 6E, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1L20-M0EAY0
EAN: 4711387987544
Varenr.: 1003319774
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B850-E WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX
1.602 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B850-E WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX, AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 6E & Bluetooth 5.3, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC897 HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1L20-M0EAY0
EAN: 4711387987544
Varenr.: 3366035
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B850-E WIFI (ATX, B850, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk
1.639 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B850-E WIFI (ATX, B850, AM5, DDR5) Bundkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Klar til at bygge dit ultimative AMD Ryzen 9000-serie battlestation? ASUS TUF GAMING B850-E WIFI kombinerer militær-grade holdbarhed med cutting-edge teknologi som PCIe 5.0 og Wi-Fi 6E. Uanset om du bygger dit første enthusiast-rig eller opgraderer fra en...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
EAN: 4711387987544
Varenr.: 51247812608336
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS TUF GAMING B850-E WIFI ATX Socket AM5 AMD B850
1.779 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B850-E WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B850-E WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.452 kr1.452 krKøb
2Proshop DK1.602 kr1.602 krKøb
3Geekd1.639 kr1.639 krKøb
4Ultrashop1.779 kr1.779 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B850-E WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B850-E WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.448 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 1.728 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.547 kr.

Den nuværende pris på 1.452 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 89 prisændringer for ASUS TUF GAMING B850-E WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 89 prisændringer for ASUS TUF GAMING B850-E WIFI Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20261.452 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.453 kr4 kr (0%)
27. maj 20261.449 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.448 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.450 kr4 kr (0%)
22. maj 20261.454 kr11 kr (1%)
20. maj 20261.465 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.464 kr4 kr (0%)
15. maj 20261.460 kr2 kr (0%)
14. maj 20261.458 kr25 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret