Gå til hovedindhold

ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX (BTF Standard)

ASUSBundkortEAN: 4711387941874
Pris fra 1.718 krtil 2.136 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 418 kr (20% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX (BTF Standard) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1718 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX (BTF Standard)
1.718 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX (BTF Standard) billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: ATX (BTF standard), AMD AM5 socket, AMD B850 chipset, loddet onboard Connectors on the back on the motherboard for cleaner cable routing, requires special cases. See accessory for which cases are compatible with this motherboard, 1 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 4 x SATA-600 / 2 x M.2 NVMe PCI-Express 4.0 / 1 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C, skærm tilslutning: 1 x Displayport 1.4 / 1 x HDMI 2.1, Realtek 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.4, AMD Graphics supporteret (CPU med VGA påkrævet), Realtek ALC1220P HD Audio (8-kanaler) lydkort, ASUS AURA Sync software...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90MB1KW0-M0EAY0
EAN: 4711387941874
Varenr.: 3366036
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI W Bundkort
1.718 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI W ATX Socket AM5 AMD B850
1.899 kr
Til butik
ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI W ATX Socket AM5 AMD B850 billede

Produktinformation

ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI W - Bundkort - ATX - Socket AM5 - AMD B850 Chipset - USB-C 3.2 Gen 2x2, USB-C 3.2 Gen2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1, USB4 - Wi-Fi 7, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90MB1KW0-M0EAY0
EAN: 4711387941874
Varenr.: 1003319773
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Tuf Gaming B850-btf Wifi Am5 Atx
-0%1.936 kr
Før 1.936,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE (ATX, B850, AM5, DDR5, BTF) Bundkort - GEEKD.dk
2.136 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX (BTF Standard) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX (BTF Standard) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.718 kr1.718 krKøb
2Komplett DK1.718 kr1.718 krKøb
3CompuMail DK1.899 kr1.899 krKøb
4Dustin DK1.936 kr2.022,25 krKøb
5Geekd2.136 kr2.136 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX (BTF Standard)

PriceData har fulgt prisen på ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX (BTF Standard) i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.718 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 1.939 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.863 kr.

Den nuværende pris på 1.718 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 42 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX (BTF Standard). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for ASUS TUF GAMING B850-BTF WIFI WHITE Bundkort - AMD B850 - AMD AM5 socket - DDR5 RAM - ATX (BTF Standard) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.718 kr182 kr (10%)
24. apr. 20261.900 kr1 kr (0%)
19. apr. 20261.901 kr1 kr (0%)
18. apr. 20261.902 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.903 kr1 kr (0%)
25. mar. 20261.904 kr3 kr (0%)
13. mar. 20261.907 kr3 kr (0%)
12. mar. 20261.910 kr3 kr (0%)
6. mar. 20261.913 kr10 kr (1%)
3. mar. 20261.903 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret