Gå til hovedindhold

ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711387610299
Pris fra 5.199 krtil 6.919 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.720 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.999 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5199 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified
-3%5.199 kr
Før 5.374 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Titanium, Cybenetics: Titanium effektivitet / A+ støjniveau, 200mm blæser med zero RPM mode teknologi og Dual Ball leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 2 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 10 x 5 pins SATA / 9 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 1600 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00V1-B0NA00
EAN: 4711387610299
Varenr.: 3348269
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus ROG Thor 1600W Titanium III PSU
5.287 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG THOR Titanium III Strømforsyning 1600Watt
5.647 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG THOR 1600W Platinum III PSU - GEEKD.dk
6.400 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ROG THOR Titanium III Strømforsyning 1600Watt
6.539 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Thor Platinum Iii Atx 3.1 1600w Atx 80+ Titanium Strømforsyning
6.624 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX - ASUS ROG Thor 1600W Titanium (grå)
-1%6.899 kr
Før 6.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX - ASUS ROG Thor 1600W Titanium (grå)
-1%6.919 kr
Før 7.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK5.199 kr5.199 krKøb
2Komplett DK5.287 kr5.287 krKøb
3CompuMail DK5.647 kr5.647 krKøb
4Geekd6.400 kr6.400 krKøb
5Ultrashop6.539 kr6.539 krKøb
6Dustin DK6.624 kr6.710,25 krKøb
7Boligcenter DK6.899 kr6.899 krKøb
8Vivas DK6.919 kr6.998 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified i 179 dage. Laveste pris i perioden er 4.699 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 5.649 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.490 kr.

Den nuværende pris på 5.199 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 50 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for ASUS ROG Thor 1600W Titanium III Strømforsyning - 1600 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Titanium certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20265.199 kr88 kr (2%)
4. maj 20265.287 kr99 kr (2%)
21. apr. 20265.386 kr387 kr (8%)
11. apr. 20264.999 kr471 kr (9%)
10. apr. 20265.470 kr17 kr (0%)
9. apr. 20265.487 kr25 kr (0%)
8. apr. 20265.462 kr4 kr (0%)
7. apr. 20265.466 kr4 kr (0%)
6. apr. 20265.470 kr4 kr (0%)
5. apr. 20265.474 kr4 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret