Gå til hovedindhold

ASUS ROG Thor Platinum III - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711387610596
Pris fra 2.651 krtil 3.499 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 848 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.635 kr 14. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG Thor Platinum III - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2651 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Thor 1000W Platinum III Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
-7%2.651 kr
Før 2.858 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASUS ROG Thor 1000W Platinum III Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, Cybenetics: Platinum effektivitet, 190mm blæser med zero RPM mode teknologi og Dual Ball leje, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 7 x 5 pins SATA / 6 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00V3-B0NA00
EAN: 4711387610596
Varenr.: 3348245
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Thor Platinum III Strømforsyning 1000Watt
2.933 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Thor Platinum III - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort
3.225 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG THOR 1000W Platinum III ATX 3.1 PSU - GEEKD.dk
3.274 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Thor Platinum Iii Atx 3.1 1000w Atx 80+ Platinum Strømforsyning
3.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Thor Platinum III - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Thor Platinum III - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.651 kr2.651 krKøb
2CompuMail DK2.933 kr2.933 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.225 kr3.225 krKøb
4Geekd3.274 kr3.274 krKøb
5Dustin DK3.499 kr3.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Thor Platinum III - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Thor Platinum III - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort i 167 dage. Laveste pris i perioden er 2.599 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 3.205 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.971 kr.

Den nuværende pris på 2.651 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 76 prisændringer for ASUS ROG Thor Platinum III - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 76 prisændringer for ASUS ROG Thor Platinum III - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.1 - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 Watt - aktiv PFC - sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20262.651 kr13 kr (0%)
30. maj 20262.664 kr13 kr (0%)
29. maj 20262.677 kr13 kr (0%)
28. maj 20262.690 kr14 kr (1%)
26. maj 20262.704 kr14 kr (1%)
25. maj 20262.718 kr14 kr (1%)
24. maj 20262.732 kr14 kr (1%)
23. maj 20262.746 kr14 kr (1%)
22. maj 20262.760 kr14 kr (1%)
21. maj 20262.774 kr14 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret