Gå til hovedindhold

ASUS ROG STRIX Gold Aura Edition - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified

ASUSComputer – strømforsyningerEAN: 4711081721703
Pris fra 1.550 krtil 1.740 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 190 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.549 kr 30. maj

Sammenlign priser på ASUS ROG STRIX Gold Aura Edition - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1550 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Strix Strømforsyning 1000Watt
1.550 kr
Til butik
ASUS ROG Strix Strømforsyning 1000Watt billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix - Aura Edition - strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Gold - AC 100-240 V - 1000 watt

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90YE00P1-B0NA00
EAN: 4711081721703
Varenr.: 1000962656
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG STRIX Gold Aura Edition - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified
1.737 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX Gold Aura Edition - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Gold, 135mm blæser med zero RPM mode teknologi og Dual Ball leje, aktiv PFC, kabler: 4 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12VHPWR 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 5 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00P1-B0NA00
EAN: 4711081721703
Varenr.: 3124944
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG STRIX 1000W GOLD AURA Edition 80+ Gold Fully Modular ATX 3.0 PSU - GEEKD.dk
1.740 kr
Til butik
ASUS ROG STRIX 1000W GOLD AURA Edition 80+ Gold Fully Modular ATX 3.0 PSU - GEEKD.dk billede

Produktinformation

ASUS ROG Strix 1000W Gold Aura Edition enhed til strømforsyning 20+4 pin ATX ATX Sort ASUS ROG Strix 1000W Gold Aura Edition. Total effekt: 1000 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Kombineret effekt (+3,3 V): 120 W. Motherboard, strømstik: 20+4...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: PSU
EAN: 4711081721703
Varenr.: 51247896461648

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX Gold Aura Edition - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG STRIX Gold Aura Edition - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.550 kr1.550 krKøb
2Proshop DK1.737 kr1.737 krKøb
3Geekd1.740 kr1.740 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG STRIX Gold Aura Edition - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG STRIX Gold Aura Edition - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.549 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 1.792 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.733 kr.

Den nuværende pris på 1.550 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for ASUS ROG STRIX Gold Aura Edition - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for ASUS ROG STRIX Gold Aura Edition - 1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 135 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.550 kr1 kr (0%)
30. maj 20261.549 kr31 kr (2%)
14. maj 20261.580 kr25 kr (2%)
7. maj 20261.605 kr5 kr (0%)
22. mar. 20261.610 kr90 kr (5%)
20. mar. 20261.700 kr9 kr (1%)
19. mar. 20261.691 kr9 kr (1%)
14. mar. 20261.700 kr18 kr (1%)
12. mar. 20261.682 kr9 kr (1%)
11. mar. 20261.691 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret