Gå til hovedindhold

ASUS ROG Loki SFX-L 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

AsusComputer – strømforsyningerEAN: 4711081722557
Pris fra 1.648 krtil 2.419 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 771 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.299 kr 11. apr.

Sammenlign priser på ASUS ROG Loki SFX-L 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1648 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Loki SFX-L 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified
1.648 kr
Til butik
ASUS ROG Loki SFX-L 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), SFX-L standard: ATX12V 3.1, 80 plus Platinum, 120mm blæser med zero RPM mode teknologi og hydraulic leje uden blæser - 100% lydløs! ASUS AURA ARGB, aktiv PFC, kabler: 3 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12V-2x6 pins til grafikkort (PCI Express 5.1 ready) / 6 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde/sleeved kabler, kabler, software ASUS AURA Sync, farve: sort, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: 90YE00N3-B0NA00
EAN: 4711081722557
Varenr.: 3104076
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Loki SFX-L Platinum 850Watt 80 PLUS Platinum
1.702 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Asus Rog Loki Sfx-l 850w Sfx-l 80+ Platinum Strømforsyning
1.749 kr
Til butik
Asus Rog Loki Sfx-l 850w Sfx-l 80+ Platinum Strømforsyning billede

Produktinformation

850 W høj udgangseffekt, understøtter krævende single-rail +12V-systemer 80+ Platinum-effektivitet reducerer energiforbrug og varmeudvikling Fuldt modulære kabler forenkler installation og reducerer kabelrod i kabinettet Tre 8-pin og én 16-pin PCIe-stik understøtter high-end GPU'er RGB-belyst aktiv køling med stilletilstand, samt OPP/OVP/UVP/SCP/OCP/OTP...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: 500-999 W
Artikel nr.: 90YE00N3-B0NA00
EAN: 4711081722557
Varenr.: 5011339274
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
ASUS ROG LOKI SFX-L 850W 80+Platinum Fully Modular PSU - GEEKD.dk
1.809 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
ASUS ROG LOKI 850W Platinum -SFX-L-strømforsyning, 850 W
1.929 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning PC ASUS ROG Loki SFX-L 850W Platinum, fuldt modulær, 24-pin ATX - sort/sølv
2.399 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning PC ASUS ROG Loki SFX-L 850W Platinum, fuldt modulær, 24-pin ATX - sort/sølv
2.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Loki SFX-L 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Loki SFX-L 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.648 kr1.648 krKøb
2CompuMail DK1.702 kr1.702 krKøb
3Dustin DK1.749 kr1.835,25 krKøb
4Geekd1.809 kr1.809 krKøb
5Teknikproffset DK1.929 kr1.988 krKøb
6Boligcenter DK2.399 kr2.399 krKøb
7Vivas DK2.419 kr2.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Loki SFX-L 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Loki SFX-L 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.249 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 1.749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.629 kr.

Den nuværende pris på 1.648 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for ASUS ROG Loki SFX-L 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for ASUS ROG Loki SFX-L 850 Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.1 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20261.648 kr8 kr (0%)
27. maj 20261.640 kr8 kr (0%)
26. maj 20261.648 kr8 kr (0%)
22. maj 20261.640 kr8 kr (0%)
19. maj 20261.648 kr50 kr (3%)
9. maj 20261.598 kr50 kr (3%)
27. apr. 20261.648 kr50 kr (3%)
21. apr. 20261.598 kr299 kr (23%)
11. apr. 20261.299 kr372 kr (22%)
10. apr. 20261.671 kr26 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret