Gå til hovedindhold

ASUS ROG Harpe II Ace - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Hvid

ASUSMus og trackballsEAN: 4711387986677
Pris fra 1.062 krtil 1.390 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 328 kr (24% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG Harpe II Ace - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Hvid og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1062 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus ROG Harpe II Ace Trådløs Gamingmus (hvidt)
1.062 kr
Til butik
Asus ROG Harpe II Ace Trådløs Gamingmus (hvidt) billede

Produktinformation

Asus ROG Harpe II Ace Trådløs Gamingmus (hvidt) - Bluetooth 5.1, RF 2.4GHz, 42000DPI, 48g - Spiludstyr Gamingmus

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Spiludstyr
Artikel nr.: 90MP0490-BMUA10
EAN: 4711387986677
Varenr.: 1325396
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ROG Harpe II Ace Optisk Trådløs Kablet Hvid
1.189 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Harpe II Ace - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Hvid
1.390 kr
Til butik
ASUS ROG Harpe II Ace - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Hvid billede

Produktinformation

Trådløs gaming mus, kablet tilslutning: USB-A med aftageligt USB-C længde 2.0 meter, trådløs teknologi: ROG SpeedNova 2.4 GHz og Bluetooth 5.1, batteri: genopladelig, polling rate: 125 - 8000 Hz opdatering, optisk sensor - ASUS ROG AimPoint Pro med 100 - 42000 dpi (med justerbar dpi knap), max fart (speed): 750 IPS (inches per second), max acceleration: 50, 5 knapper, scroll hjul, kan bruges af højrehåndet, vægt: 48 gram, kompatibilitet: Windows / MacOS, hvid - ROG Harpe II Ace er en ultralet gamingmus på kun 48 gram med en semi-symmetrisk form udviklet i samarbejde med e-sportsprofessionelle. Den er spækket med teknologi godkendt af professionelle, herunder ROG AimPoint Pro-optisk sensor med 42.000 dpi, ROG Optical Micro Switches og branchens førende trådløse pollinghastighed på 8.000 Hz med SpeedNova 8K-teknologi. Formet af e-sportsprofessionelle: Udviklet i samarbejde med e-sportsstjerner, perfekt afbalanceret for ubesværede flicks og hurtige bevægelser med maksimal præcision i hvert spil. 48g ultralet design: Konstrueret med innovativt biobaseret nylonmateriale, som reducerer vægten og øger slagstyrken. ROG AimPoint Pro optisk sensor: 42.000 dpi optisk sensor med track-on-glass-teknologi. ROG optiske mikrokontakter: Skarpe, øjeblikkelige aktiveringer og 100 millioner klik levetid. ROG SpeedNova 8K trådløs teknologi: Oplev maksimal præcision og pålidelighed med op til 8.000 Hz pollinghastighed. Zone-tilstand: Giver direkte adgang til optimal, topklasse hardwareydelse, skræddersyet til dine præferencer. Webbaserede konfigurationer: Tilpas dit udstyr direkte i browseren via Gear Link. Store 100 % PTFE-musefødder: Brede musefødder med afrundede kanter reducerer friktion og giver jævne og hurtige bevægelser. Fleksibel tilslutning: Tri-mode-forbindelse plus ROG Omni Receiver med understøttelse af flere enheder via én enkelt modtager.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Mus
Artikel nr.: 90MP0490-BMUA10
EAN: 4711387986677
Varenr.: 3369921

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Harpe II Ace - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Harpe II Ace - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.062 kr1.062 krKøb
2CompuMail DK1.189 kr1.189 krKøb
3Proshop DK1.390 kr1.390 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Harpe II Ace - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Hvid

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Harpe II Ace - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 749 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 1.390 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.162 kr.

Den nuværende pris på 1.062 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for ASUS ROG Harpe II Ace - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for ASUS ROG Harpe II Ace - Gaming Mus - Optisk - 5 knapper - Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 20261.062 kr328 kr (24%)
8. apr. 20261.390 kr318 kr (30%)
4. apr. 20261.072 kr4 kr (0%)
3. apr. 20261.068 kr322 kr (23%)
2. apr. 20261.390 kr641 kr (86%)
1. mar. 2026749 kr621 kr (45%)
26. feb. 20261.370 kr20 kr (1%)
2. jan. 20261.390 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret