Gå til hovedindhold

ASUS ROG Azoth 96 HE - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort

ASUSTastaturerEAN: 4711636009171
Pris fra 2.090 krtil 2.990 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 900 kr (30% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på ASUS ROG Azoth 96 HE - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2090 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Asus ROG Azoth 96 HE trådløst gamingtastatur (sort)
2.090 kr
Til butik
Asus ROG Azoth 96 HE trådløst gamingtastatur (sort) billede

Produktinformation

Asus ROG Azoth 96 HE trådløst gamingtastatur (sort) - 2,4 GHz, Bluetooth 5, ROG HFX V2 magnetiske switches - Spiludstyr Gamingkeyboard

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Spiludstyr
Artikel nr.: 90MP040H-BKNA20
EAN: 4711636009171
Varenr.: 1331450
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Asus Rog Azoth 96 HE Mekanisk Gaming Tastatur
2.973 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ROG Azoth 96 HE - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort
2.990 kr
Til butik
ASUS ROG Azoth 96 HE - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort billede

Produktinformation

Gaming tastatur med RGB, størrelse: 96%-type, PC forbindelse: USB-A udstyret med OLED-display, trevejs-knap, tri-mode tilslutning med ROG SpeedNova 8K trådløs teknologi, Zone-tilstand, sekslags dæmpning og aftagelig silikonehåndledsstøtte Hot-swappable ROG HFX V2 magnetiske kontakter: Forfinet tastefornemmelse med justerbar aktivering fra 0,1-3,5 mm og præcis finjustering i trin på 0,01 mm. ROG Hall-sensor: Enestående præcision, nøjagtig registrering af input, reduceret elektrisk støj og interferens samt øget tolerance for magnetisk flux for overlegen ydeevne. Fremragende tilslutningsmuligheder: ROG SpeedNova 8K trådløs teknologi, kablet USB og Bluetooth-forbindelse understøtter op til fem enheder samtidigt; kablede og trådløse tilstande tilbyder op til 8K polling rate. OLED-touchscreen i fuld farve: Trevejs-knappen giver øjeblikkelig skift og justering af systemoplysninger og tilpassede tastaturindstillinger. Gasket-mount og sekslags dæmpningsdesign: Blød og behagelig tastefornemmelse med fire lag PORON, en IXPE-pad og en silikonepad, der absorberer vibrationer og tastekliks; dæmpningsgraden kan justeres ved at udskifte det underliggende dæmpningsskum. Forfinet design: Metaltopdæksel giver et eksklusivt udseende. Unikke ROG-tema keycaps: Ekstra gennemsigtige taster med ROG-mærkning giver unikke tilpasningsmuligheder.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Tastatur
Artikel nr.: 90MP040H-BKNA20
EAN: 4711636009171
Varenr.: 3419415

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Azoth 96 HE - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ROG Azoth 96 HE - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK2.090 kr2.090 krKøb
2CompuMail DK2.973 kr2.973 krKøb
3Proshop DK2.990 kr2.990 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ROG Azoth 96 HE - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort

PriceData har fulgt prisen på ASUS ROG Azoth 96 HE - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort i 139 dage. Laveste pris i perioden er 2.090 kr (registreret d. 9. maj 2026), højeste er 2.987 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.868 kr.

Den nuværende pris på 2.090 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for ASUS ROG Azoth 96 HE - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for ASUS ROG Azoth 96 HE - Gaming Tastatur - Nordisk - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 20262.090 kr39 kr (2%)
4. maj 20262.129 kr270 kr (11%)
1. mar. 20262.399 kr558 kr (19%)
28. feb. 20262.957 kr5 kr (0%)
27. feb. 20262.962 kr1 kr (0%)
26. feb. 20262.963 kr6 kr (0%)
25. feb. 20262.957 kr3 kr (0%)
23. feb. 20262.960 kr2 kr (0%)
22. feb. 20262.962 kr66 kr (2%)
21. feb. 20262.896 kr9 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret