Gå til hovedindhold

ASUS ProArt PA24ACRV 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz

AsusComputerskærmeEAN: 4711387308127
Pris fra 2.592 krtil 3.439 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 847 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.504 kr 18. maj

Sammenlign priser på ASUS ProArt PA24ACRV 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2592 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ProArt PA24ACRV 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
2.592 kr
Til butik
ASUS ProArt PA24ACRV 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz billede

Produktinformation

ASUS ProArt PA24ACRV - LED-skærm - 24" - 2560 x 1440 QHD @ 75 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1000:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xDisplayPort, USB-C - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM08Y0-B01M70
EAN: 4711387308127
Varenr.: 1001958075
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" ASUS ProArt PA24ACRV - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS
2.683 kr
Til butik
24" ASUS ProArt PA24ACRV - 2560x1440 (QHD) - 75Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ProArt PA24ACRV monitor designet til kreative fagfolk med præcis farvegengivelse og ergonomiske justeringer; IPS-panel leverer nøjagtige, ensartede billeder til foto- og videoredigering. Størrelse: 24" Opløsning: 2560 x 1440 (QHD) Opdateringshastighed: 75Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, 2x DisplayPort, USB-C, USB 3.2 hub Særlige funktioner: CalMAN Verification; Delta E≤2; 100% sRGB, 95% DCI-P3; DisplayHDR 400; ASUS EyeCare; ergonomisk stander (højde, pivot, drejbar, tilt) Nøjagtige farver, HDR-understøttelse og fleksible ergonomiske muligheder gør detaljeret redigering mere effektiv og mindsker øjenbelastning ved lange arbejdsperioder.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM08Y0-B01M70
EAN: 4711387308127
Varenr.: 3255782
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm ASUS ProArt PA24ACRV 23,8" QHD IPS, sort/sølv
3.399 kr
Til butik
Skærm ASUS ProArt PA24ACRV 23,8" QHD IPS, sort/sølv billede

Produktinformation

Professionel skærm til foto- og videoredigeringASUS ProArt PA24ACRV er en 23,8" QHD-skærm designet til kreatører, der vil arbejde præcist og komfortabelt. Den skarpe opløsning på 2.560 × 1.440 giver plads til detaljeret arbejde, mens IPS-panelet leverer brede betragtningsvinkler på 178°. Med 100 % sRGB og 95 % DCI‑P3 farverum får du naturtro farver til redigering og grafisk arbejde. Anti‑refleks skærm, flimmerfri teknologi og Low Blue Light skåner øjnene i lange arbejdsdage.Forbindelser og fleksibel ergonomiSkærmen er klar til moderne workflows med indbygget USB-hub (USB 3.2 Gen 1), tre USB Type‑A, én USB‑C med DisplayPort Alt Mode og op til 96 W USB‑C strømforsyning til din bærbare. Derudover får du 2× DisplayPort, HDMI 2.0 og hovedtelefonudgang. Foden kan drejes, vippes, justeres i højden (op til 13 cm) og roteres 90° til pivot, og du kan også montere den på væg med 100 × 100 mm VESA.Skærmkvalitet med HDRPA24ACRV understøtter HDR10 og DisplayHDR 400 med op til 400 cd/m² lysstyrke, 75 Hz opdateringsfrekvens og 5 ms responstid. De indbyggede stereohøjttalere på 2 × 2 W giver praktisk lyd til dagligt arbejde.Skærmstørrelse: 60,5 cm (23,8")Opløsning: 2.560 × 1.440 (QHD), 16:9Panel: IPS, LCD med LED-bagbelysningLysstyrke: 350 cd/m² (typ.), 400 cd/m² (peak)Kontrast: 1.000:1 (typ.), 3.000:1 (dynamisk)Farverum: 100 % sRGB, 95 % DCI‑P3Opdateringsfrekvens: op til 75 HzResponstid: 5 msHDR: HDR10, DisplayHDR 400Tilslutninger: 1× HDMI 2.0, 2× DisplayPort 1.4, 1× USB‑C (DP Alt Mode, op til 96 W PD), 3× USB‑A, 1× hovedtelefonudgangUSB-hub: USB 3.2 Gen 1Højttalere: 2 × 2 WErgonomi: Højde 13 cm, tilt −5° til 23°, drejning −30°/30°, pivot −90°/90°VESA: 100 × 100 mm, Kensington-låsMål med fod: H × B × D: 51,51 × 53,96 × ...

Produktspecifikationer

Mærke: Asus
Kategori: Skærme
Vægt: 8g
EAN: 4711387308127
Varenr.: 1891669
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm ASUS ProArt PA24ACRV 23,8" QHD IPS, sort/sølv
3.419 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASUS ProArt PA24ACRV 24 IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
3.439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA24ACRV 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ProArt PA24ACRV 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.592 kr2.592 krKøb
2Proshop DK2.683 kr2.683 krKøb
3Boligcenter DK3.399 kr3.399 krKøb
4Vivas DK3.419 kr3.498 krKøb
5Ultrashop3.439 kr3.439 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ProArt PA24ACRV 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz

PriceData har fulgt prisen på ASUS ProArt PA24ACRV 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.504 kr (registreret d. 18. maj 2026), højeste er 3.049 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.835 kr.

Den nuværende pris på 2.592 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 34 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for ASUS ProArt PA24ACRV 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for ASUS ProArt PA24ACRV 24" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.592 kr11 kr (0%)
2. jun. 20262.603 kr11 kr (0%)
1. jun. 20262.592 kr33 kr (1%)
26. maj 20262.625 kr44 kr (2%)
25. maj 20262.581 kr44 kr (2%)
21. maj 20262.625 kr72 kr (3%)
20. maj 20262.553 kr49 kr (2%)
18. maj 20262.504 kr1 kr (0%)
17. maj 20262.505 kr208 kr (8%)
15. apr. 20262.713 kr54 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret